Mutlaka görülmesi gereken 5 yer

Dünyada gezilecek ve görülecek o kadar yer var ki, bunlardan bazıları oldukça ilginç ve ilgi çekici. Belki de ilk defa göreceğiniz ve duyacağınız mutlaka görülmesi gereken 5 yeri derledik.

28 Kasım 2019, Perşembe 16:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Beyaz Kum Tepeleri-Yemen

Beyaz Kum Tepeleri-Yemen

Doğuda Dihamri Bölgesi koruma altındadır. Ros morinde ,Beyaz kum tepeleri 50 metreye kadar yükselir ve bunlara Dunes denir.


Kristal Mağara-Meksika

Kristal Mağara-Meksika

Kristallerin Mağarası veya Dev Kristal Mağarası Meksika`'nın Naica Mine bölgesinin altındadır ve 300 metre yüksekliğindedir. İçerisinde dev Selenit Kristalleri bulunmaktadır. Bu kristaller şimdiye kadar görülmüş en büyük kristallerdendir.


Dünyanın sonundaki salıncak!

Dünyanın sonundaki salıncak!

Ekvador’un Banos kentindeki bir uçurumun kenarında kurulu salıncak tüm dünyadan ziyaretçi akınına uğruyor


Glowworm mağarası

Glowworm mağarası

Mağaraları cazibe merkezi Yeni Zelanda'nın Kuzey Adası'ndaki Waitomo'da bir mağaradır. Yalnızca Yeni Zelanda'da bulunan bir parıltı solucanı türü olan Arachnocampa luminosa'nın popülasyonuyla bilinir.

Grand Prismatic Spring

Grand Prismatic Spring

Grand Prismatik Springs Yellowstone Ulusal Parkı'nda bulunan ve Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük, Dünya'nın ise en büyük üçüncü kaplıcasıdır.

Işığın prizmada kırılması ile meydana gelen kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, lâcivert ve mor renkleri gökkuşağı görüntüsü oluşturuyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Hobi olarak başladı, şimdi Türkiye'yi tanıtıyor