Mutlu bir evlilik için dikkat etmeniz gereken önemli noktalar

Uzun yıllar birlikte yaşamak ve birbirine fazlaca alışmanın yol açacağı sıkıntılar evlilikleri temelinden sarsabilir. Oysa bazı koşulları her zaman yerine getirmeye özen göstererek uzun yıllar mutlu bir evliliği sürdürmek de mümkün. Gelin bu kuralları birlikte öğrenelim...

13 Ekim 2018, Cumartesi 14:18
A A
SAYGI VE SEVGİ:

SAYGI VE SEVGİ:

Saygı ve sevgi mutluluğun püf noktasıdır. Kişiler birbirini sevdiği sürece aşılmayacak zorluk neredeyse yoktur. Sevgi her şeyin üstesinden gelmenizi, mutlu olmanızı sağlar. Kişi evlendiği insana saygı duymalıdır. Sevginin yanında saygı da beraberinde gelecektir. Birlikte olduğunuz kişinin fikirlerine, tavır ve davranışlarına saygı duymanız gerekir.

EVLENDİKTEN SONRA DEĞİŞMEMEK:

EVLENDİKTEN SONRA DEĞİŞMEMEK:

Uzun bir süre ilişki yaşamış olsanız bile evi birlikte paylaşmak daha farklıdır. Evlendikten sonra olduğu kişinin dışına çıkması evliliği negatif etkiler. Ortak bir yaşam kurduğunuz için eşinizle uyum içinde yaşamayı bilmelisiniz.


HOBİLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN:

HOBİLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN:

Evlendikten sonra sorumluluklar ikiye katlandığı için bazen kendinize vakit ayıramayabilirsiniz. Ama eşinizle mutlaka birbirinize vakit ayırmalısınız. Örneğin; hafta sonları birlikte sinemaya, pikniğe gitmek sizi mutlu edecektir.

FİKİRLERİNİZE SAYGI DUYUN:

FİKİRLERİNİZE SAYGI DUYUN:

Hiçbir insan birileri tarafından yönlendirilmekten hoşlanmaz. Eşinizin fikirlerine saygı duyun ve mümkün olduğu kadar fikirlerini destekleyin.

HAKLI-HAKSIZ TARTIŞMASINA GİRMEYİN:

HAKLI-HAKSIZ TARTIŞMASINA GİRMEYİN:

Elbette eşinizle tartışmalar yaşayabilirsiniz bu da evliliğin tuzu biberidir. Bu durumu toparlamak için kim haklı veya kim haksız diye sorgulamadan oturup konuşarak olumlu bir sonuca bağlayabilirsiniz. Küçük bir özür bazen tüm olayları unutturabilir.


KÜÇÜK SÜRPRİZLER YAPIN:

KÜÇÜK SÜRPRİZLER YAPIN:

Bu konu sadece erkekleri değil kadınları da ilgilendirir. Mesela eşinize eve gelirken bir çiçek demeti almak onu çok mutlu edecektir. Aynı şekilde bir parfüm, kıyafet gibi arada küçük sürprizler yaparak ilişkinizi güzelleştirebilirsiniz.DÜRÜST OLUN:

DÜRÜST OLUN:

Eşinize yalan söylemeyin veya bir şeyleri saklamayın. Dürüstçe yaşanan şeyleri paylaşın bu noktada eşinizin sizi anlaması daha kolay olacaktır.

DAYANIŞMA SAĞLAYIN:

DAYANIŞMA SAĞLAYIN:

Bütün yükü bir kişiye yüklemek yerine dayanışma sağlayarak hareket edin. Karşılıklı fedakarlıklar ilişkinizi güçlendirir.


İLTİFAT EDİN:

İLTİFAT EDİN:

Eşinizi ne kadar güzel/yakışıklı bulduğunuzu söyleyin. Eşinizin sizden güzel cümleler duyması onu oldukça mutlu edecektir.


CİNSEL BİRLİKTELİK:

CİNSEL BİRLİKTELİK:

Eşinizle düzenli bir cinsel hayatınızın olması ilişkinizi güçlendirecektir. Cinsel birlikteliğinizi daha şehvetli hale getirebilir, farklı fanteziler yaşayarak birlikteliğinizi renklendirebilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Trend alarmı: Tüvit ceketler