Nadir görülen tüysüz tavşan Instagram yıldızı oldu

Avustralya'nın Victoria bölgesinde yaşayan Cassandra Hall Facebook'ta bir sahiplendirme ilanı gördü. İlandaki tüysüz tavşan dikkatini çekti ve ilan sahibiyle irtibata geçti. Zaten bir tavşan sahibi olan Cassandra, tüysüz tavşanı da sahiplenmek için harekete geçti. Kurtardığı tavşanı bir sosyal medya yıldızına dönüştürdü.

28 Nisan 2020, Salı 13:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Avustralya'daki nadir görülen tüysüz tavşanın hayatı bir Facebook ilanı ile değişti. Yerel bir tavşan yetiştiricisi, tüysüz tavşanı sahiplendirmek için Facebook ilanı yayınladı. Avustralya'da tüysüz tavşanların satışı yasal değil.

Cassandra Hall isimli kadın, tavşanı sahiplenmeye karar verdi ve minik dostun hayatı bir anda değişti. Cassandrai tavşana Bay Bigglesworth adını verdi.

İlk başta aile yeni evcil hayvanlarından endişeliydi, çünkü Bay Bigglesworth'un gerçekten ne kadar sağlıklı olduğundan kimse emin değildi.

Cassandra, durumu hakkında internetten araştırma yapmaya çalıştığını, ancak hiçbir şey bulamadığını söyledi, bu yüzden onun fotoğraflarını diğer tavşanının Instagram hesabına koydu, hesabı yeniden adlandırdı, böylece takipçilere herhangi bir şey bilip bilmediğini sordu.

Bir hafta içinde, medya hikayesini yayınlamaya başladı ve dünyanın dört bir yanından diğer tavşan sahipleri, aynı koşulda tavşan sahibi olma deneyimlerini paylaşarak ona ulaştı.

Görünüşe göre, Bay Bigglesworth anne ve babasında da tüysüz gen vardı ve tavşan bu birleşmenin bir ürünüydü. Bu tavşanların çoğu 4 haftalıktan sonra yaşamıyor.


Cassandra, "Durumu nedeniyle normal bir tavşandan daha fazla yiyor, ancak bunun dışında iyi ve 6 ayda bir veteriner kontrolü var. Bizimle birlikte yaşıyor, onu dışarıya asla bırakmıyoruz çünkü Avustralya'da tavşan öldüren sivrisinekler var" dedi.


Soğuk havalarda insan gibi titrediğini söyleyen Cassandra minik tavşan için kazak ve patikler de örmüş.

Bay Bigglesworth'un şimdi 122 binden fazla takipçisi var.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kanarya Barry, şirinliğiyle yürekleri eritiyor