Nar kabuğunun güzelliğe 4 faydası

Narı severek tüketirken kabuğunu genellikle çöpe atıyoruz. Peki nar kabuğunun güzelliğimize bazı yararları olduğunu söylersek? İşte nar kabuğunun güzelliğimize güzellik katacak 4 faydası...

09 Ocak 2022, Pazar 12:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BAZI CİLT HASTALIKLARINA İYİ GELİR

BAZI CİLT HASTALIKLARINA İYİ GELİR

Nar kabukları, antioksidanlar ve polifenoller bakımından yüksektir ve koyu cilt lekeleri ile karakterize bir durum olan hiperpigmentasyonu tedavi ettiği gösterilmiştir .

Hiperpigmentasyonlu 30 gönüllünün dahil olduğu bir çalışma, yaklaşık 1 ay boyunca her gün nar maskeleri ve serum uygulanmasının, herhangi bir yan etki olmaksızın hiperpigmentasyon alanlarının hafifletilmesine yardımcı olduğunu buldu.

Nar kabukları UVB ışınlarına karşı koruma sağlayabilir ve hiperpigmentasyon, akne, yaşlanma belirtileri ve yara iyileşmesini iyileştirebilir.

DİŞ SAĞLIĞINI İYİLEŞTİREBİLİR

DİŞ SAĞLIĞINI İYİLEŞTİREBİLİR

Nar kabukları güçlü antibakteriyel özelliklere sahip olduğundan, ağız gargarasında kullanıldığında plak oluşumunu önlediği ve çeşitli diş ve diş eti hastalıklarının tedavisine yardımcı olduğu gösterilmiştir.

ANTİBAKTERİYELDİR

ANTİBAKTERİYELDİR

Nar özlerinin, enfeksiyonları önlemede ve yara iyileşmesini iyileştirmede onları etkili kılan güçlü antibakteriyel özelliklere sahip olduğu gözlemlenmişitir.

KİLO VERMEYİ KOLAYLAŞTIRABİLİR

KİLO VERMEYİ KOLAYLAŞTIRABİLİR

30 günlük küçük bir çalışma, 1.000 mg nar kabuğu özü ile takviyenin, bir anti-inflamatuar ajan olarak hareket ederek aşırı kilolu ve obezitesi olan kişilerde kolesterol ve kan şekeri düzeylerini iyileştirdiğini buldu.

Tip 2 diyabetli 37 kişiyi içeren başka bir çalışmada , 500 mg nar kabuğu ekstresi alanların kan basıncı , kolesterol ve hemoglobin A1c'de plasebo verilen kişilere kıyasla iyileşmeler görüldü. Kan şekeri düzelen kişilerin kilo vermelerinin daha kolay hale geldiği biliniyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bu doğal formüller saçları çok daha hızlı uzatıyor