NASA 4K uzay yayınına başlıyor

NASA’nın Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki kameralardan 7/24 canlı olarak uzaydan dünyayı gösteren canlı yayınında yeni bir devreye giriliyor.

13 Eylül 2015, Pazar 11:29
A A
NASA 4K uzay yayınına başlıyor

 

 

Dünya çapında çok popüler olan NASA TV‘yi her gün çok sayıda insan takip ediyor. Aslında sadece ISS’in, üzerinden geçtiği Dünya bölgesini canlı olarak uzaydan göstermekten ibaret olan yayında, ek olarak farklı sekmelerde ISS ekibiyle canlı bağlantılar, gençler için eğitici bazı programlar da yer alıyor. Ancak özellikle UFO avcılarının büyük ilgisini çeken ISS HD Views sekmesi, yine UFO avcıları tarafından anı anına kayıt altına alınıyor ve kimi zaman, bu görüntlerde UFO’ların belirdiği iddia edilebiliyor.

 

NASA şimdi, NASA TV üzerindeki tüm yayınların aynı zamanda 4K çözünürlüğünde izlenebeceği müjdesini verdi. 1 Kasım’dan itibaren devreye girecek yeni sistemle uzay meraklıları dilerlerse YouTube üzerindeki canlı yayın bağlantısından dünyayı ve uzayı 4K çözünürlüğünde seyredebilecekler. Böylece artık UFO avcıları tarafından tespit edilen şüpheli görüntülerdeki UFO’ları daha net görmek de mümkün olacak.

Sıradaki haber yükleniyor...