NATO Afganistan gündemiyle toplandı: Tüm destekler askıya alındı

NATO Afganistan gündemiyle toplandı: Tüm destekler askıya alındı

NATO Dışişleri Bakanları, Afganistan gündemiyle olağanüstü toplandı. Toplantının ardından ortak bildiri yayınlandı. Bildiride, NATO´nun Afgan makamlara verdiği tüm desteğin askıya alındığı ifade edildi.

20 Ağustos 2021, Cuma 18:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

NATO´nun yayınladığı bildiride, Afganistan´da şiddet olaylarının ve tansiyonun düşürülmesi çağrısı yapıldı. Bildiride, NATO, Afgan makamlarına verdiği tüm desteği askıya alındığı ifade edilerek şu ifadelere yer verildi:

"Afganistan’daki tüm tarafları, kadınların ve azınlık gruplarının anlamlı katılımı da dahil olmak üzere, kapsayıcı ve temsili bir hükümet kurmak için iyi niyetle çalışmaya çağırıyoruz. Mevcut şartlar altında NATO, Afgan makamlarına verdiği tüm desteği askıya aldı. Gelecekteki herhangi bir Afgan hükümeti, Afganistan’ın uluslararası yükümlülüklerine bağlı kalmalıdır. Afgan hükümeti, başta kadınlar, çocuklar ve azınlıklar olmak üzere tüm Afganların insan haklarını korumak; hukukun üstünlüğünü korumak; erişime izin vermek ve Afganistan’ın bir daha asla teröristler için güvenli bir sığınak olarak hizmet etmemesini sağlamakla yükümlüdür."

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER BBC sunucusu anlattı! İşte Taliban hakkındaki gerçekler...