NBA logosu için Kobe Bryant önerisi

Kobe Bryant'ın beklenmedik ve sarsıcı ölümünün ardından milyonlarca hayranından "NBA logosu Kobe Bryant olsun" önerisi geldi. Pazartesi günü başlayan ve ilk etapta 280 bin imza toplanan kampanya, şu anda 1 buçuk milyon imzaya sahip.

28 Ocak 2020, Salı 10:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızı Gianna 26 Ocak günü geçirdikleri helikopter kazasında ne yazık ki hayatlarını kaybetmişlerdi.

Toplamda 9 kişinin öldüğü helikopter kazasının ardından Kobe Bryant ve kızı için tüm dünyadan baş sağlığı mesajları yağdı.

Bir grup Kobe hayranı ise efsane oyuncuya saygı göstergesi olarak NBA simgesinin Kobe Bryant silüeti olarak belirlenmesini önerdi. NBA'in şu anki logosunda ise her ne kadar organizasyonun üst düzey yöneticileri kabul etmese de bir diğer Los Angeles Lakers efsanesi Jerry West bulunuyor.

Neden Jerry West?

Neden Jerry West?

1969 yılında NBA ve ABA (Amerikan Basketbol Birliği), henüz birleşmemiş ve iki ayrı lig olarak oynanıyordu. Birbirlerinin rakibi olan iki organizasyondan NBA, hem ligin oyun stilini hem de görselliği ön plana çıkarmak için bir logo tasarladı.

O dönemde orta veya uzak mesafeli şutlar pek sık kullanılmıyordu ve NBA'in asıl öne çıkan oyun stili 'içeriye penetre eden kıvrak oyuncu' tarzıydı. Bunu en iyi yapanlardan biri de Lakers'ın 44 numaralı oyun kurucusu Jerry West'ti.

NBA yetkilileri her ne kadar logoyu bir kişiye bağlamamak için kabul etmese de dönemin NBA yönetimi, logo araştırması yaparken Dinamik, dikey, hareketli ve oyunun özünü anlatan bu görüntüyü seçip silüet haline getirmiş.

Neden Kobe Bryant olsun isteniyor?

Neden Kobe Bryant olsun isteniyor?

NBA'de artık oyun stili değişti. Oyuncular neredeyse orta sahaya yakın mesafelerden şut atıyor ve bu şutlarda yüksek isabet buluyor.

Orta mesafeli atışlar ise oyunun olmazsa olmazı.

Ve profesyonel olduğundan beri bunu en iyi yapanlardan biri Kobe Bryant'tı. Hem de kendine has atış şekliyle 'bir adım geriye çekilerek'. NBA'e ve dünya basketbol tarihine damga vurmuş bir ismin bu kadar erken ölümü herkesi etkilemiş durumda.

Eğer basketbolseverlerin ve bazı NBA oyuncularının isteği kabul edilir de NBA'in logosu Kobe Bryant olarak belirlenirse hangi fotoğrafının kullanılacağı merak ediliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER LeBron James, Kobe Bryant'ı geçerek en çok sayı atan 3. oyuncu oldu