Ne alırsan bedava!

Sivas'ta ihtiyaç sahipleri belirlenen limitler ölçüsünde ücretsiz karşılayabildikleri Gıda Bankası'ndan Ramazan Bayramı alışverişlerini yapıyor

16 Eylül 2009, Çarşamba 14:59
A A

PARANIN GEÇMEDİĞİ MARKET       

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliğiyle 2006’da Belediye  Sosyal İşler Müdürlüğünün Sularbaşı Mahallesi’ndeki binasında kurulan Gıda  Bankası, yoksul vatandaşlara diğer aylarda olduğu gibi Ramazan ayında da yardım  elini uzatıyor.
        

Hayırsever vatandaşların ayni ve nakdi bağışlarıyla stantları doldurulan  Gıda Bankası’nda, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen aileler, her türlü  gereksinimini fert sayısına göre belirlenen limitler doğrultusunda ücretsiz  karşılayabiliyor.
        

Reyonlarında gıdadan temizlik malzemesine, beyaz eşyadan mobilyaya, gelinlikten çeyiz eşyasına, çikolatadan oyuncağa kadar her türlü ürünün bulunduğu  Gıda Bankası’ndan normalde aylık 1100 aile faydalanıyor. 

Ramazan ayında bu yardımlarını 4-5 kat daha artıran Gıda Bankası, bu ayda  yaklaşık 5 bin aileye yardım elini uzatıyor. Limiti doğrultusunda istediği ürünü alabilen vatandaşlara, alışveriş  sonrasında servis imkanı da sunularak aldıkları ürünler evlerine bırakılıyor.
        

GİYECEKLERİ TEPEDEN TIRNAĞA YENİLENİYOR     

"Paranın geçmediği market" olarak adlandırılan Gıda Bankası’nda  bugünlerde ihtiyaç sahibi vatandaşların Ramazan Bayramı alışverişleri nedeniyle  yoğunluk yaşanıyor.
       

Yoksul aileler gıda ve temizlik maddesi ihtiyaçlarının yanı sıra  bayramlık giysilerini Gıda Bankası’ndan temin ediyor.

Çocuklarıyla Gıda Bankası’na gelen aileler, beğendikleri giysileri  ücretsiz alıyor. Tepeden tırnağa kadar giysilerini yenileyen aileler, Gıda  Bankası’ndan mutlu ayrılıyor.
     

Eşi ve 3 çocuğuyla bayram alışverişine gelen görme engelli Bilal Doğan, düzenli bir işi bulunmadığını, yaz mevsiminde simit, ramazan ayında ise "horoz  şekeri" satarak ailesinin geçimini sağlamaya çalıştığını söyledi.
     

Gıda Bankası’nın ve arkadaşlarının yaptığı yardımlarla ayakta durmaya  çalıştığını ifade eden Doğan, "Çocuklarımızın ve kendimizin her türlü ihtiyacını  buradan karşılıyoruz. Giysimizi ve gıdamızı alıyoruz, Gıda Bankası’ndan memnunuz" dedi. ivas Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri, Gıda Bankası’ndan  Ramazan Bayramı öncesinde yaklaşık bin yoksul vatandaşın giysi ihtiyacını temin
ettiğini kaydetti.
        

Gıda Bankası’na bağışta bulunan hayırseverlere teşekkür eden yetkililer, imkanlar ölçüsünde çok sayıda vatandaşa yardım ulaştırmaya çalıştıklarını  bildirdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.