Necati Şaşmaz Şems'i oynayacak

Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi dizisi için televizyon kanallarıyla görüşmelerin devam ettiğini söylerken senaryosunu kendisinin kaleme aldığı uluslararası bir dizide 'Şems' karakterine hayat vereceğini ifade etti

30 Mart 2018, Cuma 11:19
A A

Oyuncu Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi ve yeni projeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Necati Şaşmaz, ilk kez Kurtlar Vadisi'nde oynadığı Polat Alemdar rolü dışında bir rol ile ekranlarda olacak. 

Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi dizisi için televizyon kanallarıyla görüşmelerin devam ettiğini söylerken, dizinin önümüzdeki sezon ekranda yer alabileceğini söyledi.

Necati Şaşmaz, senaryosunu kendisinin kaleme aldığı uluslararası bir dizide 'Şems' karakterine hayat vereceğini de söyledi.

ŞEMS-İ TEBRİZİ KİMDİR?

ŞEMS-İ TEBRİZİ KİMDİR?

Şems-i Tebrizi 1185 yılında Tebriz'de doğdu. Asıl ismi Mevlana Muhammed'dir.  ? Küçük yaşlarda iyi bir dini tahsil gördü. Tebrizli Ebubekir Sellaf'ın müridi olan Şems, ününü duyduğu bütün meşhur şeyhlerden feyz almaya çalışmış ve farklı yerleri seyahat etmiştir.

"Gezginliğinden dolayı kendisine "Şemseddin Perende" (Uçan Şemseddin) denilmiştir. Ayrıca Tebriz’de tarikat pirleri ve hakikat arifleri ona "Kamil-i Tebrizî" adını vermişlerdir.  

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.