Neden sürekli üşüyorsunuz?

İş yerinde meslektaşınız klimayı açtığında evinize gidip yorganın altına girme isteğiniz oluyor mu? Muhtemelen bu durumla karşı karşıya kalıyorsanız birtakım sağlık sorunları yaşıyor olabilirsiniz. Hepimiz üşüyoruz ve bu durumu farklı algılarla hissediyor olabiliriz. İşte neden sürekli üşüyoruz sorusuna yapmış olduğumuz açıklamalar.

03 Ekim 2019, Perşembe 10:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Tiroit beziniz iyi çalışmıyor olabilir

Tiroit beziniz iyi çalışmıyor olabilir

Posta Özel

Hipotiroidi, tiroit bezinin yeterince hormon üretmediği bir durumdur ve soğuk intoleransına neden olabilir . Tiroid hormonları metabolizma ve sıcaklığın düzenlenmesine yardımcı olur ve onları yoksun bıraktığımızda her zaman üşümeye başlarız. Diğer hipotiroidi belirtileri yorgunluk ve düşük kalp atışı sayılabilir .

Nasıl düzeltilir?

 Bir doktora gidin. Bir tıbbi muayenede doktorunuz sizden TSH testi isteyecektir. Bu durum vücudunuzda gerekli miktarda tiroid hormonu olup olmadığını öğrenmenize yardımcı olabilir.

Yeterince su içmiyor olabilirsiniz.

Yeterince su içmiyor olabilirsiniz.

Su metabolizmanızı güçlendirir , vücudunuzun yiyecekleri parçalamasına ve enerji ve ısı yaratmasına yardımcı olur. Eğer susuz kalırsanız, vücudunuzu ısıtan ısı ve enerjiden yoksun olabilirsiniz.

Nasıl düzeltilir?

Yeterince su içtiğinden emin ol. Suyu sade olarak içemiyorsanız içerisine limon, karanfil ve nane yaprağı ekleyebilirsiniz. 


 

Kansızlık sorunu yaşıyor olabilirsiniz

Kansızlık sorunu yaşıyor olabilirsiniz

Anemi, ellerinizde ve ayaklarınızda soğuk hissetmenizi sağlayacak başka bir tıbbi durumdur. Anemi, vücudunuz organ ve dokularınıza oksijen sağlayan kırmızı kan hücrelerinin bulunmadığı zaman ortaya çıkar. Anemi hamilelik, menstürasyon veya kan kaybı sırasında veya kötü beslenmeyle meydana gelebilmektedir. Aneminin diğer semptomları arasında soluk cilt, artmış kalp hızı, yorgunluk ve baş ağrısı vardır.

Nasıl düzeltilir?

Kansızlık olabileceğinden şüpheleniyorsanız, doktorunuzu görmeniz ve gerekli testleri yapmanız gerekir.

Uykunuzu alamıyorsanız

Uykunuzu alamıyorsanız

İyi bir uyku vücut sıcaklığının düzenlenmesi için son derece önemlidir , bu nedenle, soğuktan titreyerek durmaya devam ederseniz, bunun nedeni oldukça basit olabilir.

Nasıl düzeltilir?

Günlük programınızı yeniden gözden geçirin ve uyku için yeterli zaman olduğundan emin olun, böylece vücudunuzu şarj edebilirsiniz.

Raynaud sendromu olabilir

Raynaud sendromu olabilir

Raynaud'un sendromu tanımak kolaydır: parmaklarınızı veya ayak parmaklarınızı beyaz veya maviye çevirir. Arterleri etkileyen , parmak ve ayak parmaklarına kan akışını azaltan ve onları soğuk hissettiren nadir görülen bir hastalıktır. Kan akımı azalır zaman başlangıçlı sırasında, el ve ayak parmakları haline soluk veya mavi ve kan dönüşleri yine kırmızı olur ve uyuşmuş ya ağrılı hissetmeye başlarsınız.

Nasıl düzeltilir?

Bir doktora gidin. Raynaud soğuk sıcaklık, stres, bazı kimyasallarla temas ve diğer faktörler tarafından tetiklenebilir.


 Çok zayıf olabilirsiniz

Çok zayıf olabilirsiniz

Düşük kilonuzda, sizi soğuktan izole etmek için yeterli vücut yağınız yoktur. Eğer kasıtlı olarak kilo kaybediyorsanız ve kalorileri azaltıyorsanız veya yeterince tüketmiyorsanız, bu metabolizmanızı bozabilir ve sıcaklık düzenlemenizi etkileyebilir.

Nasıl düzeltilir?

Yaşınıza ve sağlık durumunuza uygun, sağlıklı ve dengeli bir beslenme alışkanlığı düşünebilirsiniz.


 

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyadaki grip vakalarında yüzde 98 düşüş var