Neden uyurken saç bonesi takmalısınız?

Gün geçmiyor ki internette yeni saç trendi çıkmasın. Uyku bonesi ise bunlardan sonuncusu. Uyurken takılan saten saç boneleri, hem saçınızın şeklini korumasını hem de elektriklenmemesini sağlıyor. Uyku boneleri, yastık kılıfınızın da çok daha geç kirlenmesini sağlıyor. Peki bu uyku boneleri ne işe arıyor. İşte Neden uyurken saç bonesi takmalısınız? Sorusunun cevapları!

18 Haziran 2020, Perşembe 15:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Nereden çıktı uyurken saç bonesi takmak?

Nereden çıktı uyurken saç bonesi takmak?

Saç bonelerini özellikle Afro-Amerikan kökenliler takıyor. Afro-Amerikalıların elektrikli saç yapıları gereği genellikle daha yoğun bir saç bakımına ihtiyaçları oluyor. Ancak yeni çıkan rengarenk saten saç boneleri o kadar şık ki, gündelik hayatında da kullananar var. Saçları elektrikli ya da yağlı olanların kullanmasının bir nedeni de saten kumaşın pamuklu kumaşlara göre saçların çok daha pürüzsüz olmasını sağlaması. 

Uyku bonelerinin faydaları

Uyku bonelerinin faydaları

  • Saçlarınız pamuklu yastık kılıfınızın üstünde ezilmez, elektrilenmez, pürüzsüzlüğünü korur. Bunu sürtünmeyi azaltarak sağlar.
  • Yastık kılıfınız, saçınızın yağını çekmez böylelikle daha uzun sürede kirlenir. Saçın yağını çeken yastık kılıfları, ciltte akne oluşumuna neden olur. 
  • Saten uyku boneleri, saçlarınızın doğal buklelerini korur. 
  • Saç maskenizi yapıp rahatlıkla uyuyabilirsiniz. Saç maskelerini gece yatamadığınız için uygulayamamaktan muzdaripseniz, uyku boneleri tam size göre.
  • Uyku bonesi takıp uyuduğunuz zaman, yatakta dökülen saç tellerinizle karşılaşmazsanız. Böylelikle nevresimlerinizi daha az silkelemeniz gerekir. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cardi B'nin evde yaptığı doğal saç maskesi