Neremi sigortalatsam?

Neremi sigortalatsam?

12 Eylül 2009, Cumartesi 10:30
A A

Dünyaca ünlü isimlerden kimi mesleği, kimi de imajı için sigorta şirketine gitti. İngiliz The Daily Mirror gazetesi, ‘gelmiş geçmiş en tuhaf 10 vücut sigortalaması’nı derledi. Aralarında dil, göğüs kılı ve penis de var

Playboy modeli Brezilyalı Susana Alves, poposunun, dizlerinin ve ayak bileklerinin selametini tam 2 milyon dolara(yaklaşık 2.9 milyon TL) garantiledi.

Çift Oscarlı aktris Bette Davis, belini 22 bin sterline (yaklaşık 54 bin TL) sigortalatmıştı.

İngiliz striptizci Frankie Jakeman penisini 1.2 milyon sterline sigortalattı.

Maço imajını garanti altına almak isteyen Tom Jones, göğüs kıllarını 3.7 milyon sterline (yaklaşık 9.1 milyon TL) sigortalattı.

Şarap tadıcısı Angela Mount’ın dilinin üzerindeki tat alıcılar 2003’te 10 milyon sterline sigortalandı.

1920’li yıllarda şaşı gözleriyle ünlenen film yıldızı Ben Turpin, gözlerini 20 bin dolara (yaklaşık 30 bin TL) güvence altına almıştı.

Başarılı komedyen Jimmy ‘Schnozzola’ Durante, ünlü iri burnunu 40’lı yıllarda 36 bin sterline (yaklaşık 89 bin TL) sigortalattı.

Avustralyalı kriket oyuncusu Merv Hughes, bıyığını 200 bin sterline (492 bin TL) güvenceye aldı.

Kahve tadıcısı Gennaro Pelliccia, İngiltere’de her yıl satılan 108 milyon fincan Costa kahvesini tatmaktan sorumlu. Ekmeği ‘diline’ bağlı olan Gennaro Pelliccia, dilini 10 milyon sterline (yaklaşık 25 milyon TL) sigortalattı.

Aktör ikili Ant ve Dec’ten birinin ölümü halinde diğeri sigortadan 2 milyon sterlin (4.9 milyon TL) alacak.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.