Nevruz gerginliği

Nevruz gerginliği

BDP Kocaeli İl Teşkilatı'nın organizasyonuyla İzmit'te düzenlenen nevruz kutlamaları öncesinde olaylar çıktı

17 Mart 2013, Pazar 15:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Leyla Atakan Caddesi’nde toplanan BDP’liler yürüyüşe geçmek üzereyken, aralarında Kocaelispor taraftarlarının da bulunduğu kalabalık bir grup, BDP’lilere saldırmak istedi. Geniş güvenlik önlemleri alan polis olayları yatıştırmaya çalışırken yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı.

İzmit’te Leyla Caddesi kavşağında toplanan BDP’liler, zaman zaman PKK ve bölücübaşı lehine sloganlar attı. Bu sırada İsmetpaşa Stadı’na maça giden 50’yi aşkın Kocaelispor taraftarı, bu sloganlara tepki verdi. Daha sonra kalabalık hızla arttı ve yaklaşık 500 kişiye ulaştı.

Kalabalık BDP’lilerin bulunduğu yere doğru yürümeye başlayınca polis hemen harekete geçti. Bu kez BDP’liler slogan atarak grubun bulunduğu yere gelmek isteyince çıkan arbedede bazı araçlar hasar gördü, baygınlık geçirenler oldu. Polisler zamanında müdahale ederek iki grubun çatışmasını önledi. Olaylar sırasında 30 kişi gözaltına alındı.

BDP’liler daha sonra Nevruz kutlaması için polisin çember altına aldığı Perşembepazarı’na gitti. Nevruz kutlamasının yapıldığı yerin çevresindeki binalarda bulunan ev ve işyerlerinin balkon ve pencerelerine Türk bayrakları astı.

>>İSTANBUL'DA ERKEN NEVRUZ...

ERZURUM'DA GERGİN DAKİKALAR

Erzurum'da BDP'nin düzenlediği Nevruz kutlamalarında karşıt görüşlü gruplar arasında gerginlik yaşandı.

Palandöken ilçesi Kazım Yurdalan Mahallesi’nde BDP Erzurum İl Teşkilatı tarafından miting düzenlendi.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı etkinlik sırasında ara sokaklardan kutlamaların düzenlendiği alana girmeyi başaran karşıt bir grup, BDP’lilere tepki gösterdi.
Birbirlerine karşılıklı taş atan grupların dağılmaması üzerine polis ekipleri müdahalede bulundu.

Mitinge katılan BDP’li grup daha sonra Mahallebaşı semtine doğru yürüyüşe geçti. Burada yolu lastik ve taşlarla kapatan gruba polis ekipleri, biber gazı ve basınçlı suyla müdahale etti.

İki grup arasında çıkan gerginlik sırasında bir polis memuru yaralanırken, çok sayıda kişi gözaltına alındı.
 

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türkiye-ABD ilişkileri ile ilgili çarpıcı sözler…