New York’taki Yahudilerden Trump karşıtı gösteri düzenledi

New York’taki Yahudilerden Trump karşıtı gösteri düzenledi

Amerika Birleşik Devletleri'nin  New York kentindeki Yahudiler ve göçmenlik aktivistleri, Trump’ın göçmen karşıtı politikalarına karşı protesto gösterisi düzenledi 

13 Şubat 2017, Pazartesi 07:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
ABD’de Trump’ın göçmen karşıtı söylem ve politikalarına, toplumun çeşitli kesimlerinden tepkiler sürüyor. New York’taki mültecilerle ilgili küresel Yahudi sivil toplum kuruluşu Hebrew Immigrant Aid Society öncülüğünde miting düzenlendi. Yüzlerce Yahudi ve göçmenlik aktivisti, Mülteciler İçin Yahudi Hareketi Ulusal Günü kapsamında, soğuk ve yağmurlu havaya rağmen Battery Park’ta bir araya geldi.

Mitinge katılan New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, Minnesota’dan Demokrat Partili Müslüman Kongre Üyesi Keith Ellison, Manhattan Belediye Başkanı Gale Brewer, New York Belediyesi Kamu Temsilcisi Letitia James ve Belediye Saymanı Scott Stringer ile ADL Ulusal Direktörü Jonathan Greenblatt ve Suriyeli mülteci Sana Mustafa, konuşma yaptı.
 

"DEMOKRASİMİZİ KORU"


Göstericilerin taşıdığı pankartlarda yer alan, "demokrasimizi koru" ve Yahudilerin Mısır’dan çıkışını konu alan Exodus’tan alıntı "Siz de bir zamanlar yabancıyken, yabancı birine baskı yapmamalısınız" ifadeleri dikkati çekti. Mitingi, 20 Yahudi kuruluşu destekledi. Daha önce yazarlar, kadınlar, öğrenciler, Müslüman kuruluşları, sendikalar ve LGBT topluluğu da ayrı ayrı mitingler düzenleyerek, göçmen ve mültecilere destek vermiş, nüfusunun çoğu Müslüman 7 ülkenin vatandaşlarına seyahat yasağı kararına karşı çıkmıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ürdünlüler sınıra gelip Filistinlilere birleşme sloganı attı