Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğretim üyesi başvuruları nasıl yapılır? Şartları nelerdir?

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 40 öğretim üyesi alıyor. İlanın yayınlanma tarihi dündü ve son gün 28 Mart... Peki, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğretim üyesi başvuruları nasıl yapılır? Şartları nelerdir?

15 Mart 2019, Cuma 17:13 Son Güncelleme:
A A
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğretim üyesi başvuruları nasıl yapılır? Şartları nelerdir?

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörlüğünden dün bir duyuru geçti. Duyuruya göre 40 öğretim üyesi alınacak. Bu göreve talip olanlar şimdi "Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğretim üyesi başvuruları nasıl yapılır? Şartları nelerdir?" sorularına cevap arıyor.

İLANIN DETAYLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Doçent ve Profesör kadroları daimi statüde olup adayların; 2547 sayılı Kanun’un 24. ve 26. maddesinde belirtilen şartlara, Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların ise 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinde belirtilen şartlara ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterlerine haiz olmaları gerekmektedir.

İlanda yer alan unvanlar için Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterlerinde belirtilen yabancı dil koşuluna ilişkin KPDS, ÜDS, YDS, YÖKDİL veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca kabul edilen Yabancı Dil sınavlarının birinden yabancı dil puanı başarı koşulunun sağlanması gerekmektedir.

İSTENİLEN BELGELER

Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’nın web sitesi matbu formlar modülünde yer alan “Öğretim Üyesi Başvuru Dilekçesi” ile özgeçmiş, nüfus cüzdan sureti, 2 adet fotoğraf, güvenlik soruşturması formu, yabancı dil belgesi, lisans-yüksek lisans-doktora belgesi, profesör ve doçent kadroları için doçentlik başarı belgesi, puanlama tablosu ve yayın listesinden oluşan başvuru dosyasına bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan Profesör kadrosu için 6 adet (1 fiziksel+6 dijital (Flash Bellek)), Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadroları için 4 adet (1 fiziksel+4 dijital (Flash Bellek)), bilimsel yayın dosyalarını ekleyerek Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış olması gerekmektedir.

NOT: 2547 Sayılı Kanun’un Ek-38. Maddesi uyarınca belirlenen %20 kotası ile başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

Duyurulur.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sosyal medyadan tanışıp evlendiği eşi yine sosyal medyadan tanıştığı başka biriyle kaçtı