Nihat Hatipoğlu 'astral seyahat' sorusuna cevap verdi

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun sunduğu, koronavirüs tedbirleri kapsamında seyircisiz gerçekleşen sahur ve iftar programları, izleyicilerin zoom üzerinden yönelttiği ilginç sorularla dikkat çekiyor. Hatipoğlu'na bu kez astral seyahat hakkında ilginç bir soru geldi. İşte Nihat Hatipoğlu'nun cevabı...

17 Nisan 2021, Cumartesi 15:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ATV ekranlarında yayınlanan 'Nihat Hatipoğlu ile İftar' programının 16 Nisan Cuma günü yayınlanan bölümünde, ünlü ilâhiyatçıya yöneltilen soru gündem oldu.

Muş'tan yayına bağlanan Zeynep Ebrar Yıldız isimli izleyici, "Malum pandemi sürecindeyiz. Astral seyahatle Kabe'ye gidersek haccımız kabul olur mu?" sorusunu yöneltti.

Nihat Hatipoğlu, söz konusu soruya şu yanıtı verdi: 

Duayla Kabe'ye gidin, astral seyahatle Kabe'ye gidemezsiniz. Astral seyahat denemeleri çok doğru olan denemeler değildir. Onlara gerek yok...
Namaz kılarken gözünüzü kapatıp Kabe'yi düşünmek, Medine'yi düşünmek, kendinizi orada hissetmek... Tasavvufta buna râbıta diyorlar. Kalbi Allah'a bağlamak, tefekkürle Allah'ın büyüklüğünü düşünmek... Bu şekilde olabilir..."ASTRAL SEYAHATLE KABE'YE GİDİLMEZ, HACI DA OLUNMAZ"

"ASTRAL SEYAHATLE KABE'YE GİDİLMEZ, HACI DA OLUNMAZ"

Ruhla beden birbirinden ayrılacak, tabii bu çok farklı bir şey. Bu tür denemelerden uzak durmak gerekiyor. Namaz kıldıktan sonra elinizi açıp, gözünüzü kapatıp dualar edersiniz. Astral seyahatle Kabe'ye de gidilmez, hacı da olunmaz.

ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

Ruhun bedeninizden kısa süreliğine ayrılarak farklı bir boyuta taşınmasına astral seyahat denir. Ruhsal bir seyahat olan astral seyahat, bedeni ve fiziki olarak yapılabilecek bir seyahat değildir. Kısaca varlığın vücuttan ayrılarak dolaşması durumu olarak tanımlanan astral seyahat, ülkeler arası hatta gezegenler arası yolculuk yapıldığına inanılır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yasemin Özilhan’ın sır gibi sakladığı kızı Ela 8 yaşında!