Nissan firarda son noktayı koydu

Japonya'da bulunduğu ev hapsinden kaçan Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn hakkında firma son noktayı koydu. Nissan'dan yapılan açıklamada, şirketin firari eski Başkanı Carlos Ghosn'un iddialarına cevap verilmeyeceği belirtildi.

09 Ocak 2020, Perşembe 10:08 Son Güncelleme:
A A
Nissan firarda son noktayı koydu

Finansal usulsüzlük iddiaları nedeniyle ev hapsinde tutulduğu Japonya’dan firar ederek Lübnan'a giden Nissan Motor eski Başkanı Carlos Ghosn'un dün düzenlediği basın toplantısında dile getirdiği iddialarla ilgili otomotiv devi Nissan tarafından kısa bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Ghosn'un iddialarına yanıt verilmeyeceği belirterek, konunun Salı günü yapılan açıklamada detaylı olarak ele alındığı vurgulandı.

Zararlar hakkında yasal prosedür uygulanacak 

Salı günü Nissan tarafından yapılan açıklamada, Ghosn'un yönetici olarak hizmet etmeye uygun olmadığının belirlendiği ve kapsamlı bir iç soruşturmadan sonra tüm görevlerine son verildiği hatırlatılmış, "Şirket, görevi kötüye kullanmasından doğan zararlardan Ghosn'u sorumlu tutmak için uygun yasal prosedürleri sürdürmeye devam edecek" ifadelerine yer verilmişti.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER FBI ile Apple arasında şifre kırma tartışması