Nokia 7’ye olan talep şaşırttı

Nokia 7, çıkışına sayılı günler kala ön sipariş kayıtlarıyla şaşırttı

A A
Nokia 7’ye olan talep şaşırttı
HMD tarafından üretilen yeni Nokia akıllı telefonlarının ilk durağı Çin olmuştu. Bu pazarda son derece iyi işler çıkaran Finli üretici, geçtiğimiz hafta Çin’e özel olarak satışa sunulacak olan Nokia 7 modelini tanıtmıştı.

Nokia 7’nin çıkışına 1 gün kala cihaz için 100 binden fazla kişinin kayıt yaptırdığı açıklandı. Açıkçası, orta segmentteki bir model için 100 bin ön kayıt hiç de fena bir istatistik sayılmaz. Elbette burada şu noktayı gözden kaçırmamak gerekiyor.

Çin’de telefonlar ön siparişe sunuldukları zaman, telefonu satın almadan ön kayıt da yaptırabiliyorsunuz. Üstelik çoğu zaman bu kayıtlar için sizden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Yani kayıt yaptırdıktan sonra telefonu satın almama gibi bir opsiyona da sahipsiniz. Hal böyle olunca bu ön kayıt rakamlarının bazı zamanlar abartılı düzeylere ulaştığı da görülüyor. Kısaca yarın ki ilk gün satışlarının 100 binin altında kalması kimseyi şaşırtmayacaktır.

Bu arada Nokia 7, Çin’de 2 farklı versiyonda satışa sunulacak. 4GB RAM’e sahip olan versiyon 2499 yen yani 377 dolardan, 6GB RAM’li model ise 2699 yeni yani 407 dolardan raflardaki yerini alacak.

Çinli tüketicilerin bu fiyatlarda birçok alternatife sahip olduklarını düşündüğümüzde, Finli üreticinin işinin bu sefer o kadar da kolay olmayacağını söylemek mümkün. Bakalım Nokia 7 beklentileri karşılayabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.


Xperia XZ Premium için Android Oreo yayınlandı

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sekiz asırdır çivisiz ayakta duruyor