'Norm Ender'in tartışılan rekoru'

Son olarak 'İhtiyacım Yok' adlı yeni şarkısıyla gündeme gelen Norm Ender'in, Instagram hesabında yeni parçasının tanıtımını yaptığı paylaşımın 24 saatte 182 milyon beğeni alması kafaları karıştırdı. Bu beğeninin bot hesapların marifeti olduğu iddiaları ortaya atıldı.

29 Eylül 2020, Salı 10:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu'nun, "Norm Ender'in tartışılan rekoru" başlıklı yazısı şöyle:

"Şarkıcı Norm Ender’in yeni şarkısı ‘İhtiyacım Yok’u tanıttığı Instagram paylaşımının 24 saatteki beğeni sayısı Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek türden.


Şarkıcının bu paylaşımı bir günde 182 milyon beğeni aldı. Bir günden bu rakamı yakalayan paylaşımı sonraki iki günde beğenenlerin toplamı ise bir milyon civarında.

Bu satırları yazdığımda beğeni sayısı 183 milyon 14 bin 400 olan paylaşıma yapılan yorum ise 9 bin...

Norm Ender’in “Çünkü ben buyum. Yeni şarkımız ‘İhtiyacım Yok’ yayında” cümleleriyle yaptığı paylaşımın bir günde 182 milyona ulaşmış olması normal mi? Değil...

Çünkü Instagram’daki diğer paylaşımları 67 binden başlayıp en fazla 1 milyon 12 bine çıkarken; şarkıcının, bir günde 182 milyondan fazla beğeni alması, “Bot hesapların mahareti bu” iddiasını gündeme getirdi.

Norm Ender, ‘İhtiyacım Yok’ klibini aynı gün YouTube’da da yayınlandı.

Instagram’da bir günde 182 milyonu bulan klip, YouTube trend video’lar listesinde ikinci sıraya yükselmesine rağmen üç günde 2.4 milyon kez izlendi.

Bu yüzden de şarkıcı, “Norm Ender, yanlış yerde bot bastı”, “Botu kısmayı unuttu, deşifre oldu” diye eleştirildi."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 5 dakikada dünyadan magazin (29 Eylül 2020)