Novak Djokovic diskalifiye olmasına sebep olan hareket için özür diledi

Sırp tenisçi Novak Djokovic, ABD Açık'ta tenis topunu çizgi hakemine sertçe fırlatıp sakatlanmasına neden olduğu için turnuvadan diskalifiye edilmişti. Djokovic istemeden de olsa neden olduğu bu olay yüzünden özür diledi.

07 Eylül 2020, Pazartesi 11:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

17 grand slam şampiyonluğuyla dünyanın 1 numaralı tenisçisi olan Novak Djokovic, dün akşam karşılaştığı Pablo Carreno Busta karşısında zor anlar yaşadı. Maçta geriye düştüğü ve birçok kez fırsat teptiği için hayli gergin olan Djokovic, topu da birkaç kez sertçe köşeye göndermişti.

Kontrolsüz gönderdiği toplardan biriyle çizgi hakemini boğazından vuran ve hakemin yere yığılarak bir süre nefes darlığı çekmesine neden olan Djokovic, turnuvadan diskalifiye edilmişti.

Olayla ilgili Instagram hesabından açıklama yapan tenisçi, "Bütün bu durumdan ötürü çok üzgün ve boşlukta hissediyorum. Çizgi hakeminin son durumuyla ilgili bilgi aldım ve Tanrı'ya şükür durumu iyi. Onu böyle bir duruma soktuğum için çok üzgünüm. Çok kasıtsızdı, çok yanlıştı. Mahremiyetine saygı duyduğum için adını söylemeyeceğim. Diskalifiye konusuna gelince, kendi içime dönüp hayal kırıklığım üzerinde çalışmalı ve bunu bir insan olarak daha iyi olmak için kullanmalıyım. ABD Açık turnuvasından ve olaydan etkilenen herkesten özür dilerim. Takımıma, aileme ve hayranlarıma destekleri için teşekkürler. Teşekkürler ve çok özür dilerim" dedi.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nadal, Djokovic'e çıkıştı: Kuralları biliyordu