'O çok özel konuşmaları dinlerken içim eziliyor'

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker soruşturma dosyalarına giren dinleme kayıtlarıyla karşılaştığında neler hissettiğini şöyle anlattı

22 Kasım 2009, Pazar 05:00
A A

‘Ben de dinleniyorum’

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker dün İstanbul’da Kadir Has Üniversitesi’nin düzenlediği Spor Hukuku ve Yönetimi Sertifika Programı kapsamında öğrencilere ders verdi.

Dersten sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hasan Gerçeker, “Siz de zaman zaman dinlenildiğinizi düşündünüz mü?” sorusunu, “Artık bu görünen bir gerçek. Bir takım hukuka aykırı dinlemelerin yapıldığı, somut belge ve bilgilerle ortada zaten. Bu devletin en üst kademesinden en altına kadar var” dedi.

‘O kadar kötü ki...’

Soruşturmalar sırasında dosyaya delil olarak konulan dinleme kayıtları ile karşılaştıklarını anlatan Hasan Gerçeker, şöyle konuştu: Bunu yaşadığım için ne kadar acı olduğunu çok iyi biliyorum.

Bir hakimi, bir savcıyı ya da herhangi bir vatandaşı alıyorsunuz, oturuyorsunuz, önünüze getiriyorlar, DVD’yi açıyorlar. Onun en mahrem konuşmalarını, karısıyla, çocuğuyla, arkadaşıyla yaptığı konuşmayı dinliyorsunuz. İnanın o konuşmaları dinlerken içim ezildi. O kadar kötü ki...

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.