O Ses Türkiye'nin 'Pavarotti Hasan'ı eridi

2014 yılında O Ses Türkiye yarışmasıyla adını geniş kitlelere duyuran, Acun Ilıcalı'nın 'Pavarotti Hasan' olarak seslendiği Hasan Doğru'nun son hali görenleri çok şaşırttı

20 Mart 2017, Pazartesi 07:21
A A
O Ses Türkiye yarışmasıyla adını geniş kitlelere duyuran, Acun Ilıcalı'nın 'Pavarotti Hasan' olarak seslendiği Hasan Doğru, Instagram hesabındaki yeni  fotoğraflarıyla görenleri şaşkına çeviriyor.


Hasan Doğru'nun son performansı


9 ayda yaklaşık 40 kilo veren Hasan Doğru, 115 kilodan 75 kiloya düştü.


Bir yarışmayla hayatı değişti


(Hasan Doğru, O Ses Türkiye'nin üçüncü sezonunda yer almış ve Gökhan Özoğuz'un takımıyla birinci olmuştu.)

İŞTE SON HALİ:HASAN DOĞRU KİMDİR?

1988 yılında Zonguldak, Kozlu’da doğmuştur. Kozlu’da büyüdü ancak aslen Ordu‘ludur. Babası Davut Doğru‘dur. Liseden sonra Tiyatro Arın adlı grupta rol alıp, tiyatro sınavlarına çalışmaya başladı. Konservatuar Tiyatro sınavlarını iki kere denedi, başarısız oldu. Daha sonra Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı opera bölümünün açıldığını duyunca ilk denemesinde kazandı ve opera bölümünün ilk öğrencilerinden ve ilk mezunlarından oldu.​Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nin ismi 11.04.2012 tarih 28261 sayılı Resmi gazete’de yayınlanan 6287 sayılı Kanunun 18. maddesi uyarınca “Bülent Ecevit Üniversitesi” olarak değiştirilmiştir.

Üniversitede okurken bir taraftan da babasının Kozlu Beldesi’ndeki lokantasında çalıştı.​ Hasan Doğru, 12 Haziran 2011 seçimlerinde Eskişehir‘den bağımsız milletvekili adayı olan Ahmet Yılmaz için hazırlayıp internette paylaştığı seçim şarkısı ile ilk kez 2010’da tekel bayiinde kendisini bıçakla bacağından yaralayan 4 kişiyi içki şişelerini atarak kovalarken güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri internette tıklanma rekoru kırınca aday olan Ahmet Yılmaz’ın şarkısı, internette büyük ilgi gördü. Hasan Doğru’nun, 4’üncü sınıf öğrencisiyken Ahmet Yılmaz’ın fotoğrafları eşliğinde seslendirerek klip haline getirdiği sözü, müziği ve bestesi kendisine ait ‘Tekel savaşçısı Ahmet abi‘ adlı şarkısı internette en çok tıklananlar arasında yer aldı.Hasan Doğru, Star TV’de 2013 yılının sonlarında yayınlanan Acun Ilıcalı‘nın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği “O Ses Türkiye” yarışmasında 21 Ocak 2014 tarihinde yapılan final gecesinde birinciliği kazandı.​ 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.