Obama'nın kararına Gül'den yorum

Obama'nın kararına Gül'den yorum

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD Başkanı Obama'nın Suriye'ye yönelik askeri müdahale için kararı Kongre'ye bırakmasına ilişkin "Kendi yönetim şekilleri, kendi siyasi dinamikleri, iç politikası böyle bir ihtiyaca zorlamış anlaşılan" dedi

02 Eylül 2013, Pazartesi 15:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanı Gül, Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey G. Karlov'un güven mektubu sunmasından önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD Başkanı Barack Obama'nın Suriye'ye müdahalede bulunulup bulunulmamasına ilişkin kararı ABD Kongresi'ne bıraktığının hatırlatılması üzerine Cumhurbaşkanı Gül, şunları söyledi:

"Obama'nın kongre kararı siyasi gelenekler içinde değerlendirilmeli. ABD'nin siyasi dinamikleri içerisinde değerlendirmek lazım. Kendi yönetim şekilleri, kendi siyasi dinamikleri, iç politikası böyle bir ihtiyaca zorlamış anlaşılan. Dolayısıyla öyle görmek lazım.

Her ülkenin kendi bağımsız kararları, kendi değerlendirmeleri vardır. Bizim hissiyatımız farklı olabilir, onların ki farklı olabilir. Dolayısıyla her zaman çok da dört dörtlük çakışmayabilir politikalar" şeklinde değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 28 Şubat davasının ilk duruşmasının bugün yapıldığının anımsatılarak, değerlendirmesinin sorulması üzerine ise "Yargıdaki bir süreçle ilgili bir şey söylemek istemem" yanıtını verdi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika... Bakan Koca'dan flaş normalleşme açıklaması