Obama'ya büyük isyan

Obama'ya büyük isyan

14 Eylül 2009, Pazartesi 11:00
A A

ABD Başkanı Barack Obama’nın sağlık reformu tasarısı önceki gün başkent Washington’da toplanan on binlerce kişi tarafından protesto edildi. Obama’nın başkanlık koltuğuna oturmasından bu yana karşılaştığı en büyük protesto gösterisinde katılımcılar, Beyaz Saray’dan Kongre binasının önüne kadar yürüdü. 

Göstericiler, başta sağlık reformu tasarısı olmak üzere yönetimin açıkladığı teşvik paketlerini, bankacılık ve otomotiv sektörüne yapılan mali yardımları protesto etti. Vergi artışlarını ve vergilerin ulusal sağlık sigortası sistemi için kullanılmasını eleştiren göstericiler, Obama’yı ülkeyi “sosyalizme sürüklemekle” suçladı.
 
ABD’de halen herkesin ücretsiz olarak faydalanabildiği bir ulusal sağlık sigortası sistemi bulunmuyor. Obama, her Amerikalının ister özel, ister kamusal sağlık hizmetlerinden birini seçme özgürlüğüne sahip olmasını istiyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.