ODTÜ'lü öğrenciler Döşemealtı'nı araştırdı

ODTÜ'lü öğrenciler Döşemealtı'nı araştırdı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Stüdyosu öğrencilerinin, Döşemealtı’nda yürüttüğü ’Çeper Şehirciliği’ konulu tasarım araştırmalarının ilk dönem çalışmaları tamamlandı

03 Nisan 2018, Salı 11:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
ODTÜ Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Yüksek Lisans Stüdyosu öğrencileri, ekim ayında planlama projesi yapmak, bilgi toplamak ve yerinde incelemelerde bulunmak üzere Döşemealtı’na gitti. Doç.Dr. Olgu Çalışkan ve Doç.Dr. Müge Akkar Ercan ile birlikte ilçeye gelen mimar, şehir plancısı ve peyzaj mimarı 17 yüksek lisans öğrencisi, 4 gün boyunca bölgede incelemelerde bulundu.

6 PROJE HAZIRLANDI

17 yüksek lisans öğrencisinin araştırmaları sonucu hazırladıkları 6 projenin sunumu gerçekleştirildi. Döşemealtı Belediyesi Meclis salonunda Başkan Turgay Genç, Başkan Yardımcısı Naci Alın ve meclis üyelerine farklı mahalleler için hazırladıkları 6 projenin sunumunu yapan yüksek lisans öğrencileri, ikinci dönem çalışmalarının hazırlıklarına başladıklarını söyledi.

PROJE KİTAPÇIĞI HAZIRLADILAR

İlçenin kendine özgü dokusuna zarar vermeden kültürel zenginliklerini koruyarak modern kentleşme anlamında hazırlanan projelerin sunumu için ilçeye gelen öğrenciler, Atatürk Caddesi, Çıplaklı Mahallesi TOKİ Konutları, Kuzeykent bölümünde kalan toplu yapılaşmanın bulunduğu Palm City Konakları, Bademağacı ve Kırkgöz ile ilgili hazırladıkları projeleri tek tek anlattı. Yüksek lisans öğrencileri, hazırladıkları proje kitapçığını da Başkan Turgay Genç’e sundu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pandeminin gölgesinde erken kayıt