Ödüllü yarış atı Çağrıbey'i kaçırıp kestiler!

Ödüllü yarış atı Çağrıbey'i kaçırıp kestiler!

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde bir çiftlikten kaybolan İngiliz yarış atı ormanlık alanda, kesilmiş ve etleri alınmış olarak bulundu. Çalılık alanda kesilerek etleri çalınan İngiliz yarış atının adının Çağrıbey olduğu öğrenildi

23 Temmuz 2019, Salı 00:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çerkezköy'ün Ambardere mevkiinde çiftliği bulunan Harun Ak, daha önce yarışlara katılmış 8 yaşındaki bir İngiliz atını satın almak için çiftliğine getirdi.

CUMA GÜNÜ ORTADAN KAYBOLDU

Çiftliğinde başka atlar bulunan Ak'ın henüz satın alma aşamasında olduğu at, cuma günü ortadan kayboldu.

Ak ve çiftlik çalışanları çevrede yaptıkları aramalarda atın izine rastlayamadı.

Dün akşam saatlerinde çiftliğe yaklaşık 500 metre mesafede çalılıklar arasında çobanlar parçalanmış bir at bulunca, durumu Harun Ak'a bildirdi.

'BUNU YAPAN İNSAN OLAMAZ'

Ak, gittiği bölgede sadece kafa kısmı kalan atı, alnındaki beyaz renkten tanıdı. Atın, parçalanmış iç organları, bacaklarının alınmış olduğunu söyleyen Ak, "Sadece kafa kısmı ile kaburgaları kalmış. Görünce çok şaşırdım ve büyük üzüntü yaşadım. Atı büyük ihtimalle çiftlikten çalıp buraya getirerek kesmişler ve etlerini de almışlar. Şimdi emniyete gidip suç duyurusunda bulunacağım. Çiftliğin güvenlik kameralarını incelemeye alacağız. Bunu yapanlar insan olamaz, bulunmasını istiyorum" dedi.

ÇAĞRIBEY, 2016’DA EMEKLİ EDİLMİŞ

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde çiftlikten çalındıktan sonra götürüldüğü çalılık alanda kesilerek etleri çalınan İngiliz yarış atının adının Çağrıbey olduğu bildirildi.

İstanbul başta olmak üzere çeşitli kentlerde yarışmalara katılan Çağrıbey'in dereceler elde ettiği bildirildi.

Çağrıbey’in 2015’in son aylarına kadar yarıştığı ve daha sonra sahibi tarafından emekli edildiği öğrenildi.

DHASıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılış tarihi belli oldu mu? MEB 2020-2021 eğitim öğretim yılı açıklaması