ÖGG sınavı ne zaman yapılacak? ÖGG sınav tarihleri

Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından organize edilen ve Özel Güvenlik Görevlisi olarak görev yapmak isteyen vatandaşların ilgi gösterdiği ÖGG sınavları belli aralıklara yapılmaya devam ediyor. Bu yıl içinde organize edilmesi planlanan ÖGG sınavlarına yönelik tarih araştırması son günlerde hız kazandı. Peki, ÖGG sınavı ne zaman yapılacak?

11 Ekim 2018, Perşembe 17:32
A A
ÖGG sınavı ne zaman yapılacak? ÖGG sınav tarihleri

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Özel Güvenlik Daire Başkanlığı'nın organize ettiği ÖGG sınavlarının 78'incisi geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Gözler şimdi bu yıl yapılacak diğer sınav tarihlerine çevrildi. İşte, ÖGG sınav tarihleri...

Özel kurumlarda güvenlik görevlisi olarak istihdam edilmek isteyen vatandaşların katılım sağladığı Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavının bu yılki sonuncusu 2 Aralık 2018 tarihinde yapılacak. 

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ NASIL OLUNUR?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için, Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda aşağıda detayları yazılı eğitim programına iştirak etmeniz ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz gereklidir. Bu sınavlardan 60 puan alarak sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız. Kazanamadığınız takdirde birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. 4 sınavın sonunda sınavı geçemeyenler, yeniden kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.

- Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sabıka kaydınızın temiz olması gerekir.

- Silahlı girebilmek için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.

- Silahsız müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.