Oğluna gelen mesajı görünce şoke oldu

Diyarbakır’da 33 yaşındaki bir baba, 11 yaşındaki oğlunun sosyal medya hesabını karıştırırken gördükleri karşısında şoka girdi. 'Senden çok hoşlandım' gibi mesajları gönderen kişiyle oğluymuş gibi yazışmayı sürdüren baba buluşma ayarladı. Buluşma yerine zırhlı araçla gelen şahıs, çocuk yerine babasının geldiğini görünce kaçtı

26 Şubat 2017, Pazar 16:15
A A
35 yaşındaki Sadık Ö., bir hafta önce 11 yaşındaki oğlunun sosyal medya hesaplarını incelerken 33 yaşındaki M.A.’dan gelen mesajları gördüğünde şoka girdi. Oğlunun hesabı üzerinden oğluymuş gibi yazışmayı sürdüren baba Sadık Ö., dün M.A. ile buluşmak için sözleşti. Konuşmada üç kez yer değiştiren M.A., dördüncü adreste B.Ö. yerine babasının geldiğini görünce bankalara para taşıma işinde kullanılan zırhlı bir araca binerek kaçtı. M.A., olay yerinden kaçarken 3 kişinin de yaralanmasına neden oldu.


“ÇOCUĞUMA CİNSEL TACİZDE BULUNACAKTI, BELKİ DE ÖLDÜRECEKTİ”


Yaşadıkları ile ilgili açıklamalarda bulunan baba Sadık Ö., oğlunun telefonundan sosyal medya hesaplarını incelediğini ve bir mesajın kendisinin dikkatini çektiğini söyledi. Çocuğunun mesajlarını kontrol ettiğinde gördükleri karşısında şoka girdiğini belirten Sadık Ö., “Mesajları kontrol ettiğimde ‘Senden çok hoşlandım, çok güzelsin’ gibi mesajlar gelmiş. Ben de oğlumun yerine geçerek mesaj attım, ‘Nasıl hoşlandın’ gibi. Öyle mesajlar atmaya başladı ki ‘Bana dürüst olursan ben de sana dürüst olacağım’, ‘Ben sana para vereceğim’ tarzında mesajlar attı. Ben de bugün benim çocuğuma yapmışsa, yarın başkasının çocuğuna da yapar düşüncesiyle hareket ettim ve plan kurdum. Oğlumun adıyla kendim mesaj atıyordum. Arkadaşlarımızla planı kurduk, kapıyı açtık, çocuk inmeden onu yakalamaya çalıştık. Bankalara para dağıtan bir güvenlik şirketinin personeliymiş. Verilen arabayla benim çocuğumu kaçırıp cinsel tacizde bulunacaktı, belki de öldürecekti” dedi.
 

"ERKEK - KIZ FARK ETMİYOR..."


Yaptıkları plana rağmen şüpheliyi yakalayamadıklarını aktaran Sadık Ö., “Zırhlı araçla kaçınca arkadaşlarımıza çarptı, kırmızı ışıkta geçti. Emniyete gidip şikayette bulunduk. Tacizci evli, 3 çocuğu var. Ben ailelere şunu söylemek istiyorum, erkek kız fark etmiyor, çocuğunuzun muhakkak sosyal medya hesaplarını takip edin. Mesajları takip edin, elinizden geldiği kadar çocuklarınıza sahip çıkın” diye konuştu.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.