Öğretmen yolu gözlüyorlar

Öğretmen yolu gözlüyorlar

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'ne bağlı Büyük Yakıtlı Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri eğitimlerini sürdürebilmek için 20 gündür okula öğretmen ataması yapılmasını bekliyor

27 Mart 2013, Çarşamba 16:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Siverek’e 47 kilometre uzaklıkta 35 öğrencisi bulunan Büyük Yakıtlı Köyü İlkokulu’nun tek öğretmeni olan Ramazan Demiral, 20 gün önce tayini çıkınca köyden ayrıldı.

Öğretmensiz kalan köy sakinleri, durumu Siverek Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirdi. İstek üzerine köye ücretli öğretmen ataması yapıldı. Ancak, bu kişi de köyün uzak ve yollarının bozuk olması nedeniyle görevi kabul etmedi.

HER GÜN OKULA GİDİYORLAR AMA...

İlkokul öğrencileri her gün öğretmenin gelme umuduyla gittikleri sınıflarında, atama yapılmadığını görünce yeniden evlerine döndü. Çocuklarının eğitimlerini sağlıklı sürdürmesini istediklerini belirten Köy Muhtarı Veysi Özdoğan, şöyle dedi:

'ÜCRETLİ ÖĞRETMEN YOLU BAHANE EDEREK GELMEK İSTEMİYOR'

"Okulumuzun öğretmeni, 20 gün önce eş durumundan tayin istedi ve Ankara’ya gitti. Yeni bir öğretmen için müracaat ettik ve ataması yapılan ücretli öğretmen, yolların bozuk ve köyün uzaklığını bahane ederek gelmek istemiyor. Çocuklarımızın eğitimi için biran önce öğretmen sorunumuzun giderilmesini bekliyoruz."

Siverek İlçe Mili Eğitim Müdür vekili Mustafa Yücesoy ise, köydeki öğretmen sorununun  birkaç gün içerisinde sona ereceğini bildirirken, "Köydeki öğretmen eş durumundan ayrıldı. Akabinde köye 2 ayrı ücretli vekil öğretmen tayin ettik, ancak göreve başlamadılar. Bir kaç gün içerisinde yeni bir öğretmen tayini yaparak çocuklarımızın eğitimlerini sürdürmelerini sağlayacağız" dedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şimdiye dek Prenses Diana'ya hayat vermiş 7 oyuncu