Öğretmenlerin eş durumu atama başvurularında son gün! İşte mazerete bağlı yer değiştirme!

Öğretmenlerin eş durumu atama başvurularında son gün! İşte mazerete bağlı yer değiştirme!

Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan kadrolu öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları bugün sona eriyor. Peki, Öğretmenlerin eş durumu atama başvuruları nasıl yapılır? Hangi durumlarda kadrolu öğretmenlerin atama başvuruları kabul edilir? Öğretmenlerin yer değiştirme atamaları ne zaman yapılacak? İşte öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları ile ilgili detaylar…

09 Ağustos 2019, Cuma 11:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), kadrolu öğretmenlerin mazerete bağlı il içi ve iller arası yer değişikliği başvuruları bugün sona eriyor. İnternette sıklıkla öğretmenlerin eş durumu atama başvuruları nasıl yapılır? Hangi durumlarda kadrolu öğretmenlerin atama başvuruları kabul edilir? Öğretmenlerin eş durumu atamaları ne zaman yapılacak? soruları aratılıyor. İşte 2019 mazerete bağlı yer değiştirme ile ilgili detaylar…

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı il içi ve iller arası yer değişikliği başvuruları, 9 Ağustos'ta (bugün) sona eriyor.

MEB'e bağlı eğitim kurumlarında görevli kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı il içi ve iller arası yer değişiklikleri, MEB’in yönetmelik hükümlerince yapılacak.

Alanlar itibarıyla norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarının tamamı ile boşalması muhtemel eğitim kurumları, Bakanlığın "http://personel.meb.gov.tr" internet adresinde ilan edildi ve tercihe açıldı.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yer değiştirmeler, bilgisayar ortamında hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacak. Öğretmenlerin hizmet puanının hesabında yer değiştirme başvurularının son günü, hizmet süresinin hesabında da 30 Eylül esas alınacak. Milli Eğitim Bakanlığı 2019 mazerete bağlı yer değiştirme için uygulama hazırladı.

BAŞVURU DURUMLARINA İLİŞKİN HAZIRLANAN UYGULAMAYA ERİŞMEK TIKLAYINIZ

Sağlık durumu veya can güvenliği mazereti ile engellilik durumuna veya diğer nedenlere bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunan ve başvurusu uygun görülen öğretmenlerin talebi halinde öğretmen olan eşleri de yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek.

YER DEĞİŞTİRME BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?


Başvurular, "http://mebbis.meb.gov.tr" veya "http://personel.meb.gov.tr" internet adreslerindeki "mazeret durumuna bağlı yer değiştirme başvuru formu" doldurularak yapılacak ve belgeler eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecek.

Başvuru formu eğitim kurumu müdürlüğünce onaylanacak ve bir örneği öğretmene verilecek. Öğretmenler, formun gerçeğe uygun doldurulmasından sorumlu olacak. Başvurular onaylanmadan önce eğitim kurumu yöneticiliklerinden belgeye dayalı bilgi düzeltme talebinde bulunulabilecek.

Öğretmenlerin şahsen başvuru yapmaları esas olmakla birlikte görevli oldukları il veya ilçe dışında bulunan öğretmenler, ibraz edilecek belgeleri e-posta, telefon, faks gibi uygun iletişim araçlarıyla kadrolarının bulunduğu eğitim kurumu müdürlüğüne süresi içinde ulaştırarak başvurularının onaylanmasını isteyebilecek.

BAŞVURU SÜRECİ

Başvurular iki aşamada alınacak.

Birinci aşamada öğretmenler, elektronik başvuru formunu doldurarak mazeret durumuna göre atanmak istedikleri il ve ilçeyi seçtikleri başvuru formunu onaylatacak.

İkinci aşamada öğretmenlerin atanmak istedikleri il ve ilçede alanlar itibarıyla öğretmen norm kadrosu boş bulunan eğitim kurumları ile öğretmenlerin yer değiştirmesi sebebiyle boşalması muhtemel eğitim kurumlarının listesi "http://personel.meb.gov.tr" internet adresinde yayımlanacak.

Birinci aşamada başvurusu onaylanan öğretmenler, atanmak istedikleri eğitim kurumu kodlarını, tercih önceliklerini dikkate alarak işaretleyecek.

2019 YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ

Başvurular, 9 Ağustos'a kadar yani bugün kabul edilecek ve onaylanacak. Tercihler ise 22-27 Ağustos'ta yapılacak ve onaylanacak.

Tercih sürecinin ardından atamalar, 29 Ağustos'ta gerçekleştirilecek. Tebligat ve ilişik kesme işlemleri de 2 Eylül'den itibaren yapılacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sınava girecek öğrenciler için ipuçları