Okullardaki devamsızlığa 'uluslararası' çözüm

Okullardaki devamsızlığa 'uluslararası' çözüm

Türkiye, İspanya ve Bulgaristan iş birliğinde, öğrencilerin okula devamını artırmak amacıyla "Early School Leaving" projesi başlatıldı. "Early School Leaving" adlı proje kapsamında proje partneri ülkelerin milli eğitim müfettişleri, okullarda incelemelerde bulunduktan sonra ortak çözüm önerileri sunacak
 

02 Mayıs 2017, Salı 15:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, projenin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, devamsızlığın birçok ülkenin eğitim sisteminde sorun oluşturduğunun altını çizerek "Okula devamı artırmak için birçok proje uyguluyoruz. 'Eğitimde Mutlu Yarınlar' projemiz dezavantajlı öğrencilerimizin eğitimine katılımını sağlamak anlamında velileriyle birlikte çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarla öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmayı amaçlıyoruz. Bir anlamda sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyerek toplumla bütünleşmelerini sağlamaya çalışıyoruz ve verim de aldık" diye konuştu.


"AVRUPA VE ASYA'DA SIKÇA KARŞILAŞILAN BİR PROBLEM"


İspanya Asturias Eğitim Müfettişleri Başkanı Cipriano Foyo ise okullardaki devamsızlığın uluslararası bir sorun olduğunu ifade etti.

Avrupa Birliği'nin devamsızlık konusunda yüzde 10'un altına inmeyi hedeflediğini aktaran Cipriano Foyo, "Bu oldukça önemli bir problem. Sadece bizim ülkemizde değil, Avrupa ve Asya'da da sıkça karşılaşılan bir problem. Bu problemin tek bir çözüm odağı yok. Hem öğretmenler ve öğrenciler hem de diğer katılımcıların da bu meseleyi ele alması lazım" değerlendirmesinde bulundu.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pandeminin gölgesinde erken kayıt