Okuma azmi: Alnından öpüyoruz seni Kadir!

Okuma azmi: Alnından öpüyoruz seni Kadir!

Kadir İlbak, 13 yaşında ve ortaokul 7'nci sınıf öğrencisi. İstanbul Sultangazi'deki okulundan çıkar çıkmaz kaldırımda tartıcılık yapıyor. Onu soğuk havada kaldırımda ders çalışırken görenlerin yüreği burkuluyor, ondaki okuma azmi herkesi kendisine hayran bırakıyor

11 Ocak 2019, Cuma 11:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Okul harçlığını çıkarmak ve ev bütçesine katkıda bulunmak için 7 yıldır tartıcılık yapan Kadir'in bu anlarını bir vatandaş "Kim bilir ne hayalleri var?" başlığıyla sosyal medya hesabına koyunca paylaşım yoğun ilgi gördü.

EN SEVDİĞİ DERS MATEMATİK

Sultangazi’nin en işlek caddelerinden olan Eski Edirne Asfaltı üzerinde tartıcılık yapan Kadir İlbak'a DHA muhabiri ulaştı. Soğuk havaya rağmen vatandaşların şaşkın bakışları arasında önüne koyduğu tartının yanında ders çalışan Kadir İlbak, günde 10 ila 20 TL arasında para kazandığını söyledi.

Kadir İlbak, "Okur harçlığımı ve aile bütçesine katkıda bulunmak için okul sonrası tartıcılık yapıyorum. Sınavlar yaklaşmışken pratik yapıyorum. En sevdiğim ders matematik. Bana göre hava soğuk değil, üşümüyorum. Direniyoruz. Soğuğa alıştım artık” dedi. Annesinin ev hanımı olduğunu belirten ortaokul 7'nci sınıf öğrencisi Kadir, babasının da bir tekstil atölyesinde makineci olarak çalıştığını söyledi.

'KADİR BİZDEN BİRİ ARTIK'

Yaklaşık 7 yıldır aynı noktada tartıcılık yapan Kadir İlbak’a esnaflar da sahip çıkıyor. Esnaflardan Burak Köleoğlu "Elimizden geldiği kadar Kadir kardeşimize destek olmaya çalışıyoruz. O da bizden biri artık. İhtiyacı var, birileri elinden tutsun istiyoruz. Üzerimize düşeni yapıyoruz" dedi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Koca, 12 bin sağlık personelinin mülakatsız alınacağını duyurdu