Ölen nişanlısıyla evlenecek

Ölen nişanlısıyla evlenecek

Fransa'daki saldırılarda ölen askerlerden birinin hamile olan kız arkadaşının isteği kabul edildi. Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, genç kadına nikâh izni verdi

25 Mart 2012, Pazar 15:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fransa'nın Toulouse kenti ve yakınlarındaki Montauban'daki saldırılarda hayatını kaybeden üç askerden biri olan Abel Chennouf'un hamile kız arkadaşının isteği kabul edildi. Chennouf'un hamile olan kız arkadaşının, ölüm sonrası nikâhlanabilmesi için gerekli izin verildi.

SARKOZY ONAY VERDİ

21 yaşındaki genç kadının avukatı Gilbert Collard, müvekkilinin talebinin Fransa Cumhurbaşkanı tarafından  kabul edildiğini açıkladı. Ölüm sonrası nikâhlanabilmek için, ölen kişinin hayatta iken evlenme isteğini bildirmiş olması gerekiyor. Böylesi istisnaî bir durum için ise ayrıca Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin onayı gerekiyor.

Fransız paraşütçü Abel Chennouf, Muhammed Merah'ın 15 martta Montauban'da düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden üç askerden biri. Merah daha sonra Toulouse kentindeki Yahudi ortaöğretim okulu Ozar-Hatorah'ı hedef almış, 3'ü çocuk 4 kişiyi öldürmüştü. Merah, Fransız polisinin evine düzenlediği 32 saatlik operasyon  sonucunda ölü geçirilmişti.

(Deutsche Welle Türkçe)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kahramanmaraş'ta taziye ziyaretleri yasaklandı