Ölmeden önce görün: Antilop Kanyonu

Amerika’nın Arizona eyaletinin doğusunda yer alan Navaho’da bulunan Antilop Kanyonu, şüphesiz ölmeden önce görülmesi gereken yerler arasında.

04 Mart 2020, Çarşamba 11:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Görkemli yapısıyla kendine hayran bıraktıran Antilop Kanyonu benzersiz bir doğa harikası. Kanyona “Antilop” ismi verilmesinin nedeni, Avrupalıların Amerika’yı keşfinden önce bölgede antilopların yaşamış olması. 


Antilop Kanyonu eyaletin en iyi saklanan sırlarından biridir. Page şehrinde bulunan bu doğa harikası, binlerce yıl önce mevsimsel yağmurlar ve rüzgarlar tarafından yaratıldı. 

Güzel kırmızı kaya yuvası olan kanyon, kumtaşı duvarları ve doğal ışıklıklara sahip. Genişliği 8-12 feet arasında değişen dar geçitlerle , kumtaşı duvarları arasında dolaşan gerçek bir maceracı gibi hissedeceksiniz . 

Bu muhteşem manzarayı yakından görmek istiyorsanız, bir izin almanız ve bir tur rezervasyonu yapmanız gerekiyor.


Üst kanyon en popüler olanı. Çünkü güneş mükemmel bir şekilde parlıyor ve doğal bir ışıklık oluşturuyor. 


Mart ve ekim ayları arasında sabah 11 ile akşam 13 arasında ziyaret edilmesi tavsiye edilir. Kalabalığa takılmak istemiyorsanız, kasım ve mart ayları arasında kanyonu görmenizi öneririz. 

Aşırı kalabalık nedeniyle, artık fotoğraf turlarına izin verilmiyor. Yani tripod, drone' ve çekim ekipmanları yasak. Ancak telefonunuzu veya kameranızı getirebilirsiniz.  

Sıradaki haber yükleniyor...
holder