Oltasını kapan Yeşilırmak’a koştu

Amasya’nın ortasından geçen Yeşilırmak’ta dün akşamdan itibaren çok sayıda balık kıyıya vurdu. Amasya Belediyesi'nin tedbir amacıyla "Kesinlikle balık tutmayın, tutulan balıkları tüketmeyin" şeklinde yaptırdığı anonsa rağmen çok sayıda vatandaş belediye binasının karşısında su yüzeyinden rahatlıkla görülen balıklardan avladı

29 Kasım 2018, Perşembe 23:57 Son Güncelleme:
A A
Oltasını kapan Yeşilırmak’a koştu

Tuttuğu balıkları köyüne götüreceğini belirten bir vatandaş, "Zehirli olabilir" uyarısı üzerine “Bakacağız. Birimiz yiyecek. Eğer ölmez isek geri kalan devam eder” yanıtını verdi. 

Emekli Mehmet Hekimoğlu da et ve balık fiyatlarının pahalı olmasına değinip balık tutanları meraklı gözlerle izlerken Şahabettin Karapelit ise balık ölümlerine duyarsız kalınmamasını istedi. 

BELEDİYEDEN UYARI ANONSU

Belediyeden yapılan anonsta, "Yeşilırmak’ta bugün sebebi belli olmayan balık ölümleriyle ilgili vatandaşlarımızın hassas davranmaları, Yeşilırmak’tan kesinlikle balık tutmamaları ve tutulan balıkları tüketmemeleri gerekmektedir” ifadelerine yer verildi. 

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Müdürlüğünün inceleme yapılmak üzere ölü balıklardan ve ırmak suyundan numune aldığı da öğrenildi. 

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.