Önce ayaklarına kapandı, ardından kraliçe oldu!

Tayland Kraliyet Ailesi'nin düğün töreni herkesi şaşkına çevirdi

02 Mayıs 2019, Perşembe 09:36 Son Güncelleme:
A A

Tayland Kraliyet Ailesi geçtiğimiz günlerde ilginç bir düğün merasimi ile gündeme geldi.

Çakri Hanedanı'nın 10'uncu Kralı olarak önümüzdeki günlerde taç giyecek olan Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn, hayat arkadaşı Orgeneral Suthida Vajiralongkorn na Ayudhya ile evlendiğini ve Suthida'yı ülkenin Kraliçesi olarak ilan ettiğini duyurdu.

Resmi "Royal Gazette"de yayımlanan bildiride, Kral Maha Vajiralongkorn'un, Orgeneral Suthida Vajiralongkorn Na Ayudhya ile evlendiği ve Suthida'ya Kraliçe unvanı verildiği belirtildi. Bildiride, nikahın yasalara ve kraliyet geleneklerine uygun olarak gerçekleştiği belirtildi.

Kraliçe Suthida'nın bundan böyle kraliyet ailesi mensuplarının tüm imtiyazlarına sahip olacağı ifade edildi. Bangkok Post gazetesinin haberine göre, Kraliyet nikah töreninin başkent Bangkok'taki Dusit Sarayı'nda gerçekleşti.

Tayland geleneklerine uygun olarak düzenlenen düğün töreninin görüntüleri dünya medyasında da geniş yer buldu.

Evlilik töreni sırasında Kraliçe Suthida, Kral Maha Vajiralongkorn'un ayaklarına kapandı ve tören boyunca bu şekilde dua etti.


İmza töreni sırasında da Kraliyet Mahkemesi'nden bir üye, Kraliçe Suthida'nın ayaklarına kapandı.

Duanın ardından Kraliçe Suthida, kraliyet evlilik belgesini imzaladı ve böylece Tayland Kraliyet Ailesi'nin resmi olarak bir üyesi oldu.


Kraliçe unvanını alan Suthida Vajiralongkorn na Ayudhya, Thai Hava Yolları'nda hostes olarak görev yapıyordu.


Saray muhafızlığına 2013 yılında katılan ve ilerleyen yıllarda kralın özel koruma birliğinin komutanı olan Suthida'ya, kral tarafından orgeneral unvanı verilmişti.


Kraliçe Suthida, 2016'da tahta çıkan Kral Maha Vajiralongkorn'un dördüncü eşi. Kral, önceki eşinden 2014 yılında boşanmıştı.


Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn sıra dışı yaşam ve giyim tarzı ile her zaman dünya kamuoyunda da ilgiyi toplayan biri oldu.


Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn'ın taç giyme töreni 4 Mayıs Cumartesi günü başlayacak. 3 gün boyuna sürecek tören sebebiyle Tayland genelinde çeşitli hazırlıklar yapılıyor.


Sıradaki haber yükleniyor...