Önce ikram, sonra ceza!

Önce ikram, sonra ceza!

Yozgat Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, bayram tatilinin başlamasıyla birlikte tedbirlerini artırdı. Kurallara uymayan sürücülere önce bayram şekeri ikram edildi, sonra cezaları kesildi

12 Ekim 2013, Cumartesi 16:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

E-88 Karayolu, Yozgat- Sivas ve Yozgat- Ankara güzergahında hız ve emniyet kemeri kontrolü yapan trafik ekipleri, batı illerinden doğu illerine giden sürücüleri durdurup, dinlenmelerini sağlamak amacıyla içecek ikram etti, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

KİMİSİ TEPKİ GÖSTERİP İKRAMI REDDETTİ


Hız kurallarını ihlal eden sürücülere ise kolonya ve bayram şekeri ikramının ardından ceza makbuzları verildi. Bazı sürücüler, radar kontrollerinde kesilen cezalara, ikramları kabul etmeyerek tepki gösterdi.

Yozgat Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Süleyman Tuğrul, "Bayram günleriniz matem günlerine dönüşmesin" sloganıyla sürücülere uyarıcı broşürler dağıttıklarını söyledi. Tuğrul, "Yol kullanıcılarının mutlaka ama mutlaka trafik kurallarına uymalarını istiyoruz. Özellikle hız kuralları ve emniyet kemeri takma zorunluluğunu sürücülere ve yolculara hatırlatıyoruz" diye konuştu.İBRETLİK GÖRÜNTÜLER İZLETİLDİ

Yapılan uygulamalar sırasında, polis memurlarının yakalarına takılan kameralar dikkat çekerken, emniyet kemeri takmadığı görülen sürücü ve yolculara, emniyet kemeri takmamanın sonuçları gösteren görüntüler izletildi. Görüntüleri izleyen sürücüler trafik ekiplerine teşekkür ederek yollarına devam etti.

Harun GÖKÇEOĞLU/YOZGAT, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pembe Porsche’lu çete lideri Almanları böyle dolandırmış!