Önce kadına şiddet, sonra da 'Mağdurum' savunması!

İstanbul ve Eskişehir'deki iki ayrı kadına şiddet davasında tutuklu sanıklar Emre Aşkın ve Ayhan Tiker, çıkarıldıkları mahkemede 'Mağdurum' ifadesi verirken, Yalova’nın Çınarcık ilçesinde Alman vatandaşı Rita Darı Winkler’in öldürüldüğü varil cinayetine yardım ve yataklık suçlamasıyla yargılanan Hüseyin Muharrem Seyhan da 'Mağdur durumdayım' dedi

14 Eylül 2017, Perşembe 16:52
A A
Önce kadına şiddet, sonra da 'Mağdurum' savunması!

KARISINI KURŞUNLAYIP FELÇ ETTİ, 'MAĞDURUM' DEDİ


İstanbul Gaziosmanpaşa’da 1,5 yıl önce boşanma davası açan karısı Handan Aşkın ve ağabeyi Sedat Sevin’i kurşunlayarak Handan Aşkın’ın felç kalmasına neden olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Emre Aşkın, (üstte) "Mağdurum, tahliyemi talep ederim" dedi. Mahkeme heyeti, sanığın tahliye talebini reddetti.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ikinci celsesi görülen duruşmaya, tutuklu sanık Emre Aşkın getirildi. Şikayetçi Handan Aşkın’ı duruşmada avukatı Gül Erdoğmuş temsil etti. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı vekili de duruşmada hazır bulundu.

Duruşmada tanık olarak dinlenen Handan Temel, "Olay günü temizliğe gidiyordum. Bir münakaşa oldu. Handan ve Emre tartışıyorlardı. Emre silahını ateşleyince dondum kaldım. Rastgele ateşledi. Handan, ’O çocuk senden değil’ diye bağırıyordu. Emre, ’Çocuklarımız var, barışalım’diyordu" şeklinde konuştu.

Sanık Emre Aşkın ise, "Böyle bir olay olduğundan üzgünüm. Mağdurum, tahliyemi talep ederim" dedi.

Mahkeme heyeti, Adli Tıp Kurumu’na yazı yazılarak müştekinin yaralanmasının öldürücü mahiyette olup olmadığı konusunda rapor düzenlenmesini istedi. Heyet, sanık hakkında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ayakta tedavi ünitesinde dosyası bulunduğunu, sanığın yeniden hastaneye sevk edilerek suçun anlam ve sonuçlarını algılayıp algılamadığı konusunda heyet raporu aldırılmasını da karara bağladı. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren heyet, duruşmayı erteledi.


 

SOKAKTA KARISINI TEKME TOKAT DÖVDÜ, 'MAĞDURUM' DEDİ


Eskişehir'de ayrı yaşadığı 44 yaşındaki eşi Nesrin Işıklı Tiker’i (üstte) sokak ortasında başını apartman duvarına vurup yere düşürdükten sonra defalarca tekmeleyerek yaralamaktan tutuklu yargılanan 51 yaşındaki Ayhan Tiker’in tahliye isteği kabul edilmedi. 

Olay 18 Aralık 2016 tarihinde Eskişehir’de meydana geldi. İzmir’de oturan Ayhan Tiker, ayrı yaşadığı eşi Nesrin Işıklı Tiker ile konuşmak için Eskişehir’e gelerek bir kafeteryada buluştu. Konuşma sırasında Tiker çifti arasında tartışma çıktı. Çift, kefetaryadan dışarı çıktıktan sonra sokakta tartışmaya devam etti.

Olayda, Ayhan Tiker, eşi Nesrin Işıklı Tiker’in başını bir apartmanın duvarına çarptı. Nesrin Işıklı Tiker, çarpmanın etkisiyle yere düştü. Ayhan Tiker yere düşen eşinin başını defalarca tekmeledi. Tiker kendisine engel olmak isteyen vatandaşları da tehdit ederek bir süre yanına yaklaştırmadı. Daha sonra çevredekiler, Ayhan Tiker’i yerde baygın halde yatan eşinin yanından uzaklaştırdı. Ağır yaralanan 2 çocuk annesi Nesrin Işıklı Tiker, ambulansla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ayhan Tiker de olayın ardından polisler tarafından gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Nesrin Işıklı Tiker 3 ay hastanede tedavi gördükten sonra taburcu edildi.

Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan tutuklu sanık Ayhan Tiker’in yargılanmasına bugün devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Ayhan Tiker’in yanısıra yaraladığı eşi Nesrin Işıklı Tiker ile Eskişehir Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyesi avukatlar katıldı.

İkinci duruşmaya çıkan Ayhan Tiker pişman olduğunu söyleyerek, "Olay nedeniyle pişmanım. Eşim kadar ben de olay nedeniyle mağdurum. Aileme bakabilmek için tahliyemi istiyorum" dedi.

Eskişehir 1’inci Ağır ceza Mahkemesi heyeti sanığın tahliye talebini kabul etmedi. Heyet, sanığı akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na sevkine karar vererek duruşmayı 12 Ekim’e erteledi.


 

VARİL CİNAYETİNDE YARDIM VE YATAKLIK ZANLISI: MAĞDURUM


Yalova’nın Çınarcık ilçesinde 39 yaşındaki Alman vatandaşı Rita Darı Winkler’i (üstte) öldürdükten sonra cesedi Kocaeli’nin Gölcük  ilçesinde beton dökerek evin bodrum katına gömdüğü iddia edilen kişi ve ona yardım etmekten tutuklanan kardeşinin yargılanmasına başlandı.

Yalova Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Ali Kemal  Seyhan ve kardeşi Hüseyin Muharrem Seyhan, tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi'nden  Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, avukatı ve yakınları da  hazır bulundu.

Savcının iddianameyi okumasının ardından mahkeme heyetince savunma  yapması istenen tutuklu sanık Ali Kemal Seyhan, savunmasını avukatına vekalet  verdikten sonra yapacağını söyledi.

Hüseyin Muharrem Seyhan da suçsuz olduğunu ileri sürerek, "Haksız yere tutukluyum. Suçsuz yere 17 aydır Silivri Cezaevi’nde tutukluyum. Eşim, ben ve  çocuklarım mağdur durumdayız. Herhangi bir suçum yok. Tahliyemi arz ediyorum."  dedi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar  vererek, duruşmayı erteledi.  

Antalya’da kuaförlük yapan Alman Rita Darı Winkler’den, 10 Mart  2016’da İstanbul’da kaldığı otelden ayrıldıktan sonra bir daha haber  alınamamıştı. İstanbul emniyetinin yürüttüğü soruşturma kapsamında Winkler’in  erkek arkadaşı Ali Kemal Seyhan’ın ifadesi alınmıştı.

İfadesinde, ilişkisinin olduğu Winkler ile Çınarcık’a gidip  geldiklerini söylediği öğrenilen Seyhan serbest bırakılmıştı. Seyhan, kalp  hastalığı için ameliyat olacağını belirterek Almanya’ya gitmişti. İstanbul’da  kaybolduktan sonra, vahşi bir cinayete kurban gittiği belirlenen Winkler’in katil  zanlısı olarak Ali Kemal Seyhan için "yakalama kararı" çıkarılmıştı.

Winkler’i öldürdükten sonra cesedi Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde beton  dökerek evin bodrum katına gömdüğü iddia edilen Seyhan, Türk güvenlik güçlerine  teslim edilmişti. Cinayette yardımcı olduğu iddiasıyla kardeşi Hüseyin Muharrem  Seyhan da tutuklanmıştı.          

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 50 yıl önce kaçırılan Herakles Lahdi tekrar Türkiye’de