Önce namaz kıldı sonra yardım kasasını çaldı!

Önce namaz kıldı sonra yardım kasasını çaldı!

Mersin'de bir kişi, cemaatten toplanan paraların konulduğu yardım kasasını çaldı. Kameralara yansıyan görüntülerde şüphelinin dikkat çekememek için önce namaz kılması ardından da kasayı alarak camiden çıkması dikkat çekti

31 Mart 2016, Perşembe 09:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mersin Teşvikiye Camii’ne ikindi namazı sonrası camiye giren kimliği belirsiz bir kişi, etrafı kolaçan ettikten sonra cemaatten toplanan yardım paralarının konulduğu kasanın yanına yöneldi. Bir süre etrafını gözetleyen zanlı, daha sonra kasayı bulunduğu yerden alarak yere koydu. Camide kimsenin bulunmadığından emin olmaya çalışan şüpheli, hızlı bir şekilde göstermelik olarak 1 rekat namaz kıldı. Ardından kasayı da alarak hızla camiden ayrıldı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer43236","43236","201603","43236-441732.jpg","1", "0","Önce namaz kıldı sonra yardım kasasını çaldı");

 

Hırsızlık olayı, görevlilerin akşam namazı için camiye gelmesiyle ortaya çıktı. Kasanın yerinde olmadığını fark eden görevliler, güvenlik kamerası görüntülerini incelediklerinde çalındığını fark etti. Cami görevlilerinin haber vermesiyle olay yerine gelen polis, kamera görüntülerinden de faydalanarak zanlının yakalanması için çalışma başlattı.

'CAMİNİN İHTİYAÇLARINI KARŞILIYORDUK'

Teşvikiye Camii Yardımlaşma Yaşatma ve Koruma Derneği Başkanı Mehmet Kartal, caminin kapısının sürekli açık olduğunu ifade ederek "Buradaki kasada, cemaatin dişinden tırnağından artırarak camiye katkı amacıyla verdiği yardım paraları bulunuyordu. Bu paraları Allah’ın huzurunda buradan alıp gitmek hiç ki dedi.

ÇALINAN KASANIN YERİNE SABİT BİR KASA KONULDU

Çalınan kasanın içerisinde tam olarak ne kadar para olduğunu bilmediklerini söyleyen Kartal, yeni bir kasa koyduklarını ve bu kasayı duvara sabitlediklerini vurgulayarak "Biz öncekini sabitlememiştik, bunu sabitledik. Tabii ki bu çözüm değil. İnsanın kendi içerisinde olmalı. Buraya namaz kılacağım gayesi ile gelip 1 rekat göstermelik namaz kılıp sonra da kasayı alıp gitmesi doğru değil" diye konuştu.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Manisa'da feci kaza: Yaralılar var