Online flörtler için 8 tüyo

Aramızda bir online flört sitesine girmeyen, insanlarla internet üzerinden tanışmayan yoktur. Özellikle karantina döneminde online flört uygulamalarına, arkadaşlık sitelerine talep arttığı biliniyor. Hem evde zaman geçirmek, sohbet etmek için hem de karantina sonrasında görüşecek birilerin olması için insanları sağa sola kaydırdığımız çöpçatanlık sitelerinden faydalanıyoruz. Ancak bazen buralarda dikkat etmemiz gereken konuları, yargılanma endişesi nedeniyle yakınlarımızla konuşamıyoruz. İngiltere merkezli kamuoyu araaştırma şirketi YouGov'un yaptığı bir ankete göre, ülkede yaşayanların yüzde 10'u bu tip uygulamaları kullansa da, uygulama aracılığıyla randevu ayarlayabilenlerin oranı yarıdan az. İşte online flörtleriniz için 8 tüyo!

07 Mayıs 2020, Perşembe 17:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Araştırmalar az mesaj atmanın daha iyi olduğunu gösteriyor

Araştırmalar az mesaj atmanın daha iyi olduğunu gösteriyor

Herhangi bir haftada aynı anda yüzlerce insanla sohbet etmek, zihinsel olarak aşırı yorulmanıza neden olabilir. Zamanınızı sohbet etmek ve şakalaşmaktan hoşlandıklarınıza, en fazla umut vaadedenlere ayırın.

En popüler uygulamayı kullanın

En popüler uygulamayı kullanın

Seçenek ne kadar çok olursa, şansınız da o kadar artar. Evet, daha fazla insanla karşılacaksınız, daha fazla insanı elemek zorunda kalacaksınız ama zaten karantinada yeteri kadar canımız sıkılmıyor mu? Tuvalette, market sırasında, uyumadan önce, ekran karşısında adayları tek tek elemek için bolca zamanınız var. 

Sınırları aşın

Sınırları aşın

Kendinize bir tip belirleyip sadece o tipi aramayı bırakın. Size neyin çekici geldiğini bildiğinizi zannedebilirsiniz. Eğer listenizi çok daraltırsanız, size teoride uygun gibi gözükmese de sizi gerçekten heyecanlandıracak birini kaçırıyor olabilirsiniz.


Güvende kalın

Güvende kalın

vYakın arkadaşlarınızın aksine, yeni tanışacağınız bir insan hakkında pek fazla bilgi bilmiyorsunuz. Online dating’lerde uzun süreli mutlu ilişkiler ortaya çıkabileceği gibi, internet ortamı insanların başkalarını aldatabileceği veya özel hayatını işgal edeceği bir yer de olabilir. Biriyle ilk kez buluşmaya gidiyorsanız, ailenizden ya da arkadaşlarınızdan birinin nereye gittiğinizden muhakkak haberi olsun. İlk randevunun sinema, restoran, lunapark vs. gibi kalabalık yerler olmasına dikkat edin.

Yeni fotoğraflar kullan

Yeni fotoğraflar kullan

Biraz empati yapmakta yarar var. Fotoğraflarını çok beğendiğiniz biriyle buluşmaya gidiyorsunuz. Fotoğraflarında fırça gibi saçları var, ancak buluşmaya bir gidiyorsunuz saçları yüzde 50 oranında azalmış. Fark ediyorsunuz ki meğer 6 yıl öncesinin fotoğrafıymış. Buluştuğunuz kişiye en gerçekçi görüntüyü verin ki karşılıklı hayal kırıklıkları olmasın. 


Çok da anlam yüklemeyin

Çok da anlam yüklemeyin

İlişki her ne kadar ciddi bir iş olsa da, aynı zamanda eğlendiğinizden de emin olun. Yeni biriyle tanışmanın stresine kapılıp o kişiyle tanışmaktan kaçınmak çok basit bir şey. Sonuç yerine sürece odaklanıp çabanızı ortaya koymak ve yeni insanlarla tanışmanın keyfini çıkarmak için bilinçli seçimler yapın. Bir buluşmaya ne kadar çok anlam yüklerseniz, hayal kırıklığına uğramanız ve cesaretinin kırılması o derece artar. 

Biraz zaman alabilir

Biraz zaman alabilir

Flörtleşme süreci maalesef biraz zaman alabilir. İlk buluşma bile olsa zorluk hissedebilirsin. Hemen bir buluşma olmasını beklemeyin. İstatistikler online dating sitelerini kullanan kullanıcıların neredeyse üçte birinin hiç buluşmaya gitmediklerini gösteriyor. Tinder’da yapılan bir çalışmaya göre ise bu oran %70’e kadar ulaşıyor. Bu uygulamalar sihirli değil, ve eşleştikten sonra buluşma ayarlamak nerdeyse gerçek hayatta buluşma ayarlamak kadar zor. Bu işler zaman alabilir.

Uygulamayı güvenli yerlerde kullan

Uygulamayı güvenli yerlerde kullan

Bütün online dating uygulamaları cep telefonunun konum bilgilerine göre çalışır. Uygulamayı merkezi ve güvenli yerlerde kullanın. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkekler için değiştirmemeniz gereken 9 şey