Opera hayranlarına üzücü haber geldi

Opera hayranlarına üzücü haber geldi

2014 yılından bu yana hizmet veren, veri kullanımı azaltma gibi özellikleriyle Android kullanıcılarının ilgisini çeken Opera Max’le ilgili faaliyetler durduruldu. Meşhur internet tarayıcısı detaylı bilgi paylaşmasa da uygulamaya bundan böyle destek vermeyeceğini açıkladı

17 Ağustos 2017, Perşembe 22:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Opera’dan yapılan açıklamada; “Opera, Opera Max’i bitirmeye karar verdi. Ürün, mevcut tarayıcılarımızdan önemli ölçüde farklı bir tarza sahipti. Opera’nın güncel vizyonunu yansıtamıyordu. Bu nedenle kaynaklarımızı sizin için hizmet veren diğer uygulamalara yöneltiyoruz.” şeklinde ifadelere yer verildi.

Muhtemelen şirket eskidiğini veya eski popülerliğini kaybettiğini düşündüğü uygulamaya daha fazla insan gücü ve para harcamak istemiyor.

KULLANMAYA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ


Uygulama telefonunuzda yüklüyse kullanmaya devam edebilirsiniz, yüklü değilse internetten apk dosyasını bulup yükleme şansınız da var. Ancak uygulamanız bir daha güncellenmeyecek.

Bu nedenle hem yeni özellikleri kaçıracak, hem de güvenlik yamalarından mahrum kalacaksınız. Veri kullanımı azaltma gibi karşı sunucuya ihtiyaç duyan özellikler şimdilik aktif kalıyor.

Şifre korumalı USB bellek

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar