Oppo, çıkarılabilen arka kamera modülüne sahip bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor

Oppo, çıkarılabilen arka kamera modülüne sahip bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor

Oppo, arka kamera modülü çıkarılabilen bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. Çıkarılabilen arka kamera modülü sayesinde kullanıcıların, telefona bakmak zorunda kalmadan selfie’ler çekebileceği ve ön kameraya yer verme zorunluluğu olmaması nedeniyle, ekran-gövde oranının artırılabileceği belirtildi.

07 Aralık 2020, Pazartesi 13:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Oppo, arka kamera modülü çıkarılabilen bir akıllı telefon modeli için patent aldı. Söz konusu tasarım ile kullanıcıların, arka kamera modülünü telefondan ayırarak nesnelerine yöneltebilecekleri ve o şekilde çekim yapabilecekleri ifade edildi. 

Patent başvuru dosyasından ortaya çıkan tasarım görsellerine göre, kamera modülü bünyesinde, iki adet kamera lensi ve USB Type-C, NFC, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı seçenekleri yer alıyor. Yine kamera modülünde yer alan lityum-iyon pil ise telefondan uzak fotoğraf çekimlerinde arka kamera kurulumunun gücünü koruyor.

Oppo tarafından geliştirilen çıkarılabilen kamera tasarımının patent aşamasında olduğunu belirtelim. Dolayısıyla şirketin, bu tasarımı son tüketicilerin beğenisine sunup sunmayacağı belli değil.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2021'in en önemli gökyüzü olayı için geri sayım başladı! Etkisi ne kadar sürecek?