Organik bal demek gerçek bal demektir

Organik bal demek gerçek bal demektir

27 Mayıs 2013, Pazartesi 09:30
A A

Dünyanın 2.verimli topraklarına sahip Kelkit Havzasında yer alan Tokat ilinin 1600 m rakımlı %80’i ormanlarla kaplı yaylalarında bulunan kovanlarda özel olarak üretilmiştir.

Bölgenin ulaşımı zordur, tamamen yabanıl ve bakirdir. Bahar mevsimi uzun sürer ve bu yaylaların flora yapısı çok zengindir, endemik bitkilerle doludur.

Organik Bal’ın içeriğinde; vitaminler, mineraller, antioksidanlar, enzimler, amino asitler, doğal şekerler, kolin ve inhibin maddeler vs. bulunur.

Organik ve gerçek bal üretmenin zorlu koşulları vardır.


Kovanların bulunduğu bölgede;

-Zirai ilaçlama ve suni gübreleme yapılan tarıma

-(GDO)’lu yani genetiği değiştirilmiş bitki tarımına

-Havayı ve suyu kirleten atıklı ve bacalı sanayiye,

-Yoğun karbon salınımlı araçların geçtiği yol ve otobanlara, izin verilmez.

Doğru üretim yerini seçtikten sonra;

Bal mumunu ve arıları zararlılardan korumak için kalıntı bırakan kanserojen ilaçların kullanılmasına, arıların früktoz, glikoz şurubu ve seker ile beslenmesine izin verilmez.

Üretim, sevkiyat, depolama ve ambalajlamanın her aşamasında sağlığa uygun malzeme kullanılmaktadır.

Mutlaka Sertifikalı Organik Bal Tüketilmeli

Bal mumu ve bal hassas laboratuar analizlerinden geçirilerek, üretimin her aşaması denetlenmekte ve her senenin hasadı bağımsız sertifikasyon kurulusu ORSER tarafından sertifikalandırılmaktadır.

Organik ürün satın alırken satıcının doğal, organik, ekolojik, köyden geldi gibi söylemlerinin yeterli olmadığını bilerek, Organik Sertifika sorunuz, markalı olmasına ve etiketinin üzerinde organik tarım ve sertifikasyon kurulusunun logosunun bulunmasına dikkat ediniz. Organik tarım, koşulları zorlu ve maliyeti yüksek bir üretim seklidir, Organik Balın belli bir fiyatın üstünde olması doğaldır. Düşük fiyatlı ballara itibar etmeyiniz.

GERÇEK BAL BUGÜNE ÖZEL AVANTAJLI FİYATI İLE NATURELSEPETİM'DE

700gr. Organik Bal 89.00 TL yerine sadece 69.00 TL

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

www.naturelsepetim.com

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.