Örümceğin ısırdığı çocuk 12 şişe panzehirle kurtarıldı

Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaletinde "huni ağ örümceği"nin ısırdığı 10 yaşındaki çocuk, 12 şişe panzehir enjekte edilerek kurtarıldı

24 Şubat 2017, Cuma 12:57
A A
Chanel 9 News’in haberine göre, Central Coast bölgesinde yaşayan Matthew Mitchell adlı çocuk, ayakkabısına saklanan örümcek tarafından ısırıldı.

12 ŞİŞE PANZEHİRLE HAYATTA KALDI

Ailesinin hemen Gosford hastanesine kaldırdığı Mitchell’e müdahale eden doktorlar, çocuğu, ülke tarihinde şimdiye kadarki en yüksek doz olan 12 şişe panzehir vererek kurtarmayı başardı. Avustralya Sürüngen Parkı Yöneticisi Tim Faulkner, ayak parmağından ısırılan Mitchell’in hayatta kalmasını büyük bir şans olarak değerlendirdi.

ÖRÜMCEK PANZEHİR SAĞIM PROGRAMINA ALINDI

Mitchell’in ısıran örümceğin yakalanarak sürüngen parkına götürüldüğü ve panzehir sağım programına alındığı açıklandı. Çok sayıda zehirli örümcek türünün yaşadığı Avustralya’da panzehir uygulamasıyla örümcek ısırığından ölümler azalırken, geçen yıl nisan ayında Yeni Güney Galler eyaletinde "Red back" cinsi örümcek tarafından ısırılan 22 yaşındaki Jayden Burleigh hayatını kaybetmişti. Dünyadaki en zehirli örümcek türleri arasında gösterilen "Huni Ağ Örümceği"nin ısırdığı kişi 15 dakika içinde yaşamını yitirebiliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.