Oturacak yer bulamadığını söyleyen Greta'ya firmadan yanıt

Noel için Almanya'dan İsveç'e seyahat eden 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg'in trende oturacak yer bulamadığı iddiasına tren şirketinden açıklama geldi. Açıklamada Greta'nın birinci sınıf kompartımanda bileti olduğu ifade edildi.

16 Aralık 2019, Pazartesi 11:02 Son Güncelleme:
A A
Oturacak yer bulamadığını söyleyen Greta'ya firmadan yanıt

16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg'ün sosyal medya hesabında, "Almanya'da tıka basa dolu trenlerde seyahat ediyorum. Ve nihayet evime gidiyorum" notuyla bir fotoğraf paylaştı.

Noel için memleketi İsveç'e dönen Greta'nın sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğrafa Alman demir yolu şirketi Deutsche Bahn'dan yanıt geldi.

Alman demir yolu devi Deutsche Bahn, Twitter'dan "Sevgili Greta biz demir yolu çalışanlarını iklim değişikliğine karşı mücadelede desteklediğin için teşekkürler. Geçtiğimiz cumartesi günü ICE 74 tipi trende seyahat etmenden memnuniyet duyduk. Yüzde 100 yeşil enerjiyle çalışıyor. Birinci sınıf kompartımanındaki koltuğunda ekibimiz tarafından ne kadar dostça ve uzmanca ilgilenildiğini de yazsaydın daha iyi olurdu" dedi.

https://twitter.com/GretaThunberg/status/1205969006982815751

Tren firmasına yanıt verdi 

Deutsche Bahn'ın Greta'yı yalanlayan açıklamasına 16 yaşındaki iklim aktivisti yine Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi.

Greta, "Basel'den hareket eden treni kalkmak üzereyken yakaladım. Bu sebeple her iki trende de yerde oturduk. Göttingen'den sonra oturacak yer buldum. Sorun yok, sorun olduğunu da söylemedim. Tıka basa dolu trenler iyiye işaret çünkü bu durum tren seyahatine olan ilginin yüksek olduğu anlamına geliyor" yazdı.

Greta'nın bu yanıtı sosyal medya kullanıcılarını ikna etmeyi başaramadı. Çok sayıda kullanıcı 16 yaşındaki iklim aktivistini iki yüzlü olmakla suçladı. Bazı kullanıcılar ise Greta Thunberg ve Deutsche Bahn arasındaki tweet atışmasının bir tür reklam çalışması olduğunu savundu.

Mehmet Can Kömürcü

Bu haberi de okudularYılın kişisi: Greta Thunberg


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Twitter'da yumurtanın zaferi