Oyuncu Hikmet Karagöz hayatını kaybetti

Oyuncu Hikmet Karagöz hayatını kaybetti

Bir döneme damga vuran 'Bizimkiler' dizisinde 'Abbas' karakterine hayat veren Hikmet Karagöz, yaşamını yitirdi.

27 Ekim 2020, Salı 10:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ressam, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Hikmet Karagöz, 73 yaşında hayatını kaybetti. Kızı Zeynep Karagöz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla babasının hayatını kaybettiğini açıkladı.

'Bu kez dönüşü yok'

Zeynep Karagöz,"Babişkom, Hikmet Karagöz bugün son yolculuğuna çıktı... Bu kez dönüşü yok; ardından tebessümler, kadehler ve anılar, sohbetler yakışır. Corona nedeniyle cenaze töreni olması mümkün gözükmüyor. Hatrına şerefe..." dedi.

'Canımdan bir can düştü toprağa'

Oyuncu Orhan Aydın da sosyal medya hesabından arkadaşı Hikmet Karagöz'ün vefatını, "Canımdan bir can düştü toprağa... 42 yıllık dostluk, yoldaşlık, şen-şakrak-sevinç ve umut dolu bir hayat bitti. Seni asla unutmayacağım #HikmetKaragöz asla" sözleriyle duyurdu.

Hikmet Karagöz kimdir?

1962-1963 yıllarında Eminönü Halkevi'nde amatör olarak tiyatroya başlayan sanatçı, 1964'te Küçük Sahne Ulvi Uraz Tiyatrosu'nda profesyonel oldu. 1974 yılında Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz'la TV yapımlarında rol almaya başladı. Sinemaya geçişi Faize Hücum filmiyle 1982'de oldu.

Bizimkiler dizisindeki Abbas rolüyle geniş kitlelerce tanındı. 1986'dan bu yana ağırlıklı suluboya olmak üzere resim yaptı, sergiler açtı.;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Priyanka Chopra: Hala ondan hoşlanıyorum