Oyuncu Murat Ünalmış, Kapadokya'da restoran açıyor (İşte ünlülerin ek işleri!)

Ünlüler hayatlarını garanti altına almak için adeta yarışa girdi. Şarkıcısı, oyuncusu, sunucusu, mankeni fark etmiyor; birçoğu kendine daha kalıcı bir ikinci iş kuruyor. Dizisi yayından kalksa da albümü satmasa da konserleri dolmasa da devam eden bir ikinci iş fikri herkese iyi geliyor

03 Eylül 2017, Pazar 11:48 Son Güncelleme:
A A

Oyuncunun 6 aydır hazırlıklarıyla uğraştığı 'Dream Spot' (Rüya Yeri) adlı mekanın açılışı 5 Ağustos'ta yapılacak.

Murat Ünalmış ''Kapadokya bana huzur veriyor. Bu hissi herkesin yaşamasını istedim.'' dedi.

Alışveriş merkezleri popçular, mankenler, oyuncular için ek kazanç kapısı oldu. Ünlüler bir saatlik sohbet veya üç şarkı söyleme karşılığında 20 bin ile 120 bin lira arasında para kazanıyor.

KİM NE KADAR ALIYOR?

KİM NE KADAR ALIYOR?

Gülben Ergen: 60 bin TL

Hadise: 120 bin TL

Gülşen: 120 bin TL

Aleyna Tilki: 40 bin TL

Ivana Sert: 20 bin TL

Demet Şener: 30 bin TL

Sinan Akçıl: 40 bin TL

Burcu Esmersoy: 25 bin TL

Ayça İnci, oyunculuğun yanı sıra restoran işletmeciliğine devam ediyor. Kozyatağı'nda çöp şiş restoranı işleten Ayça İnci, sık sık ünlü isimleri de ağırlıyor.

Geçen günlerde çöp şiş yemeğe oyuncu Ahmet Kural, Emine Ün, Hakan Bilgin, Ayşe Kökçü, Gülay Baltacı, Asena, Mehmet Çepiç,Elif dizisinde oynayan Fatih Ayhan ve iş insanı Sadettin Saran geldi.

Ayça İnci ''Sanatla uğraşan bir insanın, özellikle Türkiye'de başka işler yaparak geçimini sağlaması gerekiyor'' diyor.

Kenan Doğulu'nun 2008'den bu yana ABD Los Angeles'ta 'Ken Love Yourself' adlı bir giyim mağazası bulunuyor.

Mağazada satılan bazı giysilerin tasarımını kendisi yapan Kenan Doğulu'nun mağaza işini neden Türkiye'ye taşımadığı konuda bir açıklama yapmadığı için bilinmezken, şarkıcı 2015'te Ankara'da Abdullah Burnaz ve Mehmet Mutlu ile birlikte Bis dine&Live adlı gece kulübünü açarak ticari girişimini eğlence sektörüne de taşıdı.

Yıllarca birçok tasarımı en iyi şekilde sergilemeye uğraşan oyuncu Pınar Altuğ, modellikten emekli olduktan sonra 'by Pınar Altuğ' marka adıyla ticarete atıldı. Altuğ, tekne kıyafetleri tasarımıyla başladığı işinin yelpazesini genişleterek annesinin adıyla kendi adının birleşiminden oluşan 'Selma by Pınar Altuğ' ile ikinci markasını oluşturdu.

Pınar Altuğ, 'Selma by Pınar Altuğ' ile tasarladığı takıları internette 200 TL ile 2 bin TL arasında değişen fiyat aralığında satıyor. 170 farklı tasarımı bulunan Altuğ, kişiye özel ve özgün tekne tasarımlarını evlere de taşıdı. Pınar Altuğ, ticarete neden tasarım işiyle girdiğini ''İdolüm annemdi. Oldum olası hayranlık duyduğum kişi annem olmuştur.

Son derece zevkli biriydi, bu konuda da bana çok şey öğretti. Modellikten sonra ticaret yapmaya karar verdiğimde doğal olarak tutkum haline gelen bana öğrettiği zevki paylaşmalıydım. Bunu da tasarım yoluyla yapıyorum'' sözleriyle dile getirdi

Sanatçı Berdan Mardini müzikten kazandığını ticarete yatırdı.

Hükümetin cazibe merkezleri adı altında başlattığı istihdam yaratmadaki destekten yola çıkan Berdan Mardini, memleketi Mardin'de gülyağı çıkarma fabrikası kurmak için kolları sıvamıştı.

Hedeflerinin bin dönümlük yere gül ekmek olduğunu belirten Berdan Mardini, "Memleketimde gençlere istihdam sağlamak işin en güzel ta-rafı. İnşallah fabrikamızın yapımı seneye kadar bitecek ve güllerimizi ektiğimiz arazimizi genişleteceğiz. 200 dönümlük araziden elde ettiğimiz güllerimizin yağını ise kiraladığımız bir tesiste işlenecek. Seneye ise inşallah kendi fabrikamızda güllerimizin yağını çıkaracağız" dedi.

Mardini, "Gülyağı fabrikasını bitirdikten sonra dünya markası olma yolunda ilerleyerek kendimize ait parfümümüzü üreteceğiz' dedi.


Kadınlar genellikle tekstil ve mücevher konusunu ikinci iş edinirken erkekler restoran ya da gece kulübü açmaya meylediyor. Bu bağlamda ezberbozan bir isim var. Ozan Güven ikinci şubesini Nişantaşı'nda açtığı mağazasında kadın ayakkabısı satıyor.

Türkiye'deki inşaat sektörünün büyüklüğünü gören Bülent Ersoy, ticarete tekine 250 bin dolar ödediği, 7 kule vinci alarak başladı.

Kule vinçlerin sayısını 8 yılda 22'ye çıkaran Bülent Ersoy, vinçlerini belediyelere, müteahhitlere aylık 10 bin TL'den kiraya veriyor.

İbrahim Tatlıses, bir yandan elde ettiği şöhrete sığamaması diğer yandan kendi ifadesiyle bakmakla yükümlü olduğu çok kişinin bulunması nedeniyle 1980'li yıllardan sonra girdiği ticaret hayatında turizmden yayıncılığa, kebapçılıktan otel zincirine kadar kendisinin bile sayısını hatırlamadığı kadar ek iş yapıp sayısız şirket kurarak binlerce kişiye istihdam sağladı.

Kendisinden yarım yüzyıl önce kurulmuş otobüs şirketleriyle başa baş rekabet edebilen Tatlıses Turizm'i 10 yıllık hâkimiyetin ardından devreden İbrahim Tatlıses, kebapçılık, otelcilikle birlikte ticari hayatta birçok şirket kurdu.

Bodrum'daki Tatlıses Paradise Apart Hotel, Kuşadası'ndaki Tatlıses Hotel’'e 183 odalı 2 otele sahip. Tatlıses, son olarak ünlü olmadan önce amelelik yaptığı inşaat sektörüne de el atarak Kuşadası'nda Tatlıses Konakları'nı inşa etti.

Tatlıses Kabap'ın 5'i İstanbul'da 1'i Bodrum'da olmak üzere 6 şubesi, Tatlıses Çiğ Köfte'nin ise 54 ilde bayilik verilen yaklaşık 400 şubesi bulunuyor.

TATLISES GROUP'TA YER ALAN ŞİRKETLER:

Tatlıses İnşaat, Tatlıses Turizm, Ses Ajans, Tatlıses Prodüksiyon, By Tatlıses Giyim, Tatlıses Kebap, Tatlıses Çiğ Köfte, Tempo Tatlıses TV.

Hülya Avşar, istediği tarzda tişört bulamadığını söyleyerek ticari hayatına 'by H' markasıyla beyaz tişört tasarlayarak atıldı. Avşar, 'by H'yi daha sonra tenis kıyafeti, ardından da parfüm ve bakım ürünleri olarak geliştirdi.

Sanatçı, 'by H'yi ilk kurduğu günlerde ticaret hayatına girişini ''Nedense beyaz tişört bulamıyordum. Hem istendiğinde anında bulunması hem de kaliteli bir ürünü herkesin alabilmesi için tişört işine giriştim'' diyerek açıklamıştı.

Avşar, tişört işinde başarılı olunca çocuk giyimi üzerine kızı Zehra Çilingiroğlu'nun göbek adını kullanarak Çakıl Company by-Hülya ve Çakıl Company by-H markalarını da oluşturdu.

İnşat sektörüne de el atan Avşar, ortağıyla düştüğü anlaşmazlık nedeniyle bu işte başarılı olamadı.

Sanatçı, 2006'da bir inşaat şirketiyle birlikte İstanbul Riva'da inşa edilecek 10 adet ekolojik ev için kolları sıvadı. Ne var ki örnek evin kendisine belirtilenden küçük yapılması nedeniyle ortaklıktan ayrıldı.

2014'te ''Her yönüyle rahat edebileceğim bir yer oluşturmak istiyorum'' diyerek Maslak Sheraton Hotel'in içinde 3 milyon TL harcayarak Club Peb isimli bir spor salonu açtı. Yapım aşamasıyla bizzat ilgilenen, inşaatın başında durup yapılan her işi kontrol eden Hülya Avşar, spor hocalarını ve ekibi de kendisi seçmişti. Ne var ki yeterince ilgilenemeyince spor salonunu açılışından 1 yıl sonra devretti.

Yarım asırlık kariyerindeki yüzlerce filme rağmen bahçeli, havuzlu bir eve 7 yıl önce damadı Ender Alkoçlar'ın da yardımıyla sahip olabilen Hülya Koçyiğit, kendisinin neden ek işe yönelmediği, şöhretini ticaretle neden daha fazla nakde çevirmediği konusunda şunları söyledi:

''Daha bağımsız, daha özgün işler yapabilmek için sinemaya yatırım yapmak aklıma tek gelendi. O nedenle de yapım şirketi kurduk. Ama para kazanmak için herhangi bir ticari eğilime girmek aklımın ucundan dahi geçmedi. Sinema yapabilmek, yaptığımın daha iyisini başarabilmekti amacım. Sinema haricinde herhangi bir alana da dahil olmayı hiç düşünmememin en büyük nedeni bu bence, şimdi dönüp baktığımda.

Sevgili eşim Selim Soydan ticarete atılabilirdi ama o da bana olan saygısından ve inancından, mesleğimi daha iyi yapabilmem için tamamen sinema sektörüne yöneldi ve hâlâ Gülşah Film’i yönetiyor. Günümüzde maddiyat çok daha öne geçti. En büyük trend para, zenginlik, konforlu yaşam. Dolayısıyla geleceğe bir nevi yatırım yapmak peşinde herkes, kendilerini güvence altına alabilmek adına.''

Sıradaki haber yükleniyor...