Özel kreşte dayak iddası

Özel kreşte dayak iddası

Malatya'da özel kreşe giden 4 yaşındaki kız çocuğunun darp edildikten sonra, yüzündeki izlerin çiçek resmi ile kapatılıp ailesine teslim edildiği öne sürüldü

29 Haziran 2010, Salı 13:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Baba Ahmet Narin’in iddiasına göre, Sırat Mahallesi'nde faaliyet gösteren özel kreşten, geçen hafta servis yerine stajyer öğretmen tarafından eve bırakılan B.N.N’nin durgunluğundan şüphelenen annesi, kreşte çocuğun yüzüne yapılan çiçek makyajını yıkayınca alt ve üst dudağında patlak ve burnunda kızarıklık fark etti.

"ANNESİNE KİMİN YAPTIĞINI SÖYLEMİŞ"

Baba Narin, daha sonraki gelişmeleri şöyle anlattı: "Annesi, yüzünü bu hale kimin getirdiğini sorunca kızım kreş sahibinin ismini vermiş. Eşimin telefonunun ardından hemen eve gittim.

"NE YAPACAĞIMI BİLEMEDİM"

Gördüğüm olay karşısında ne yapacağımı bilemedim. Hemen kreş yönetimini aradım. Kızımızın durumunu anlatıp, ne olduğunu sordum. Sahibi önce böyle bir şeyden haberi olmadığını söyledi.

"BİZDE BÖYLE, NASIL İSTERSENİZ"

Daha sonra ’Şansınızı fazla zorlamayın, bizde böyle, nasıl isterseniz’ diyerek telefonu yüzüme kapattı. Çocuğumuzu alıp, hemen hastaneye götürdük, doktorlar darp raporu verdi."

Olaydan sonra kızının psikolojisinin bozulduğunu anlatan baba, ’sürekli gülücükler saçan kızımız, içine kapandı. Kimsenin karşısına çıkmak istemiyor.

Şikayetimizle ilgili dosyayı Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne sunduk. Olayın açıklığa kavuşmasını, başka çocukların zarar görmemesini istiyoruz" dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Kreş yetkilileri ise B.N.N. isimli bir çocuğun kurumlarında eğitim gördüğünü, ancak olayla ilgili açıklama yapmak istemediklerini söylediler. Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan da şikayet dosyasının kendilerine ulaştığını ve soruşturma başlatıldığını bildirdi. 2

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan iftar yapan askerlere sürpriz