Özel okullar ön kayıt dönemi için taban puanlarını açıkladı

Özel okullar ön kayıt dönemi için taban puanlarını açıkladı

TEOG puanının tamamını veya bir kısmını kullanan özel okulların birinci ön kayıt dönemi için taban puanları açıklandı. Okulların birçoğunda geçen yıla göre taban puanlar arttı. Bu eğitim kurumları için 30 Haziran-3 Temmuz arasında birinci ön kayıtlar alınacak. Asil listelerden birinci kesin kayıtlar ise 4 Temmuz'da yapılacak
 

14 Haziran 2017, Çarşamba 11:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Çoğunu yabancı özel okulların oluşturduğu Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında yapılan merkezi sistem ortak sınavlarının tamamını veya bir kısmını kullanan eğitim kurumları taban puanlarını duyurdu. Bazı okullarda taban puanlar geçen yıla göre ortalama 10 puan daha yükseldi bazıların da  aynı kaldı.

Bazı özel okulların birinci ön kayıt dönemi için dün açıklanan taban puanları ise şöyle:


 

30 HAZİRAN’DA KAYITLAR BAŞLIYOR

Taban puanlarının açıklanmasının ardından özel okullar için birinci ön kayıt dönemi 30 Haziran-3 Temmuz arasında yapılacak. Ardından 4 Temmuz’da birinci kesin kayıtlar alınacak. 5 Temmuz’da birinci yedek liste kesin kayıt dönemi gerçekleşecek. 6 Temmuz’da sıra ikinci ön kayıtlara gelecek. 7 Temmuz’da ikinci kesin kayıtlar alınacak. Bugün içerisinde okulun asil listesinde yer alan öğrencilere öncelik tanınacak. Ancak asil listedeki öğrenci kaydını yaptırmazsa sıra yedek listedeki adaylara gelecek.

10 Temmuz’da üçüncü ön kayıt döneminin tamamlanmasıyla birlikte ve 11 Temmuz’da üçüncü yedek kayıtlar gerçekleştirilecek. 12-13 Temmuz’da serbest kayıtlar yapılacak. (Hürriyet)
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! Ayda 1000 TL ödeme alabilirsiniz