Öztürk: Adnan Polat'la birleşemeyiz

Öztürk: Adnan Polat'la birleşemeyiz

Galatasaray'da 27 Mart'ta seçimde başkanlık için yarışacak Adnan Öztürk, Adnan Polat ile birleşmesinin söz konusu olmadığını söyledi

18 Mart 2010, Perşembe 12:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Adnan Öztürk, Gayrettepe Point Otel’de medya mensuplarıyla kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya geldi.

Öztürk, Galatasaray’ın duayenlerinden İnan Kıraç’ın birleşme önerisiyle ilgili bir soruyu yanıtlarken, "İnan Kıraç çok saygı duyduğumuz bir ağabeyimiz. Kendisi bizzat 21 kişinin sahip olduğu altın onur madalyasını bana takmış bir başkanımdır. Çok güzel bir seçime gidiyoruz. Ne Adnan Polat’ın, ne de benim ajandamda birleşme diye bir şey yok" diye konuştu.

"UYUYAN DEVİ UYANDIRMAK İSTİYORUZ"

"Uyuyan devi uyandırmak istiyoruz" ifadesini kullanan Adnan Öztürk, uygulayacağı politikalarla Galatasaray’ı Avrupa’nın ilk 10 takımı arasına sokma sözünü tekrarladı.

İKİ YILDA 135 MİLYON DOLAR ZARAR ETTİ İDDİASI

Öztürk, Galatasaray’ın bir gayrimenkulünü satmayı gerektirecek durumun ortada olmadığını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Galatasaray’ın mali problemi borcu değil, zararıdır.

Zarar cebinizden çıkan paradır, oraya dikkat etmek lazım. İki senede net zararımız 135 milyon dolardır. İsrafı keserek, sportif anlamda geriye düşmeden bunu yapmak lazım.

Mali disiplinle, bütçe disipliniyle, stadın devreye girmesiyle, naklen yayın ihalesinin fiyatının artmasıyla, Galatasaray kendini toparlar ve süratle Avrupa’nın ilk 10 kulübü arasına girer."

Galatasaray’ın 70 milyon dolar borç için 300 milyon dolar değerindeki varlıklarına ipotek konulduğunu anlatan Öztürk, bu borçlanmanın yeniden yapılandırılmasının gerektiğini vurguladı.

YENİ YAPILANMADA ALİ DÜRÜST

Başkan adayı Adnan Öztürk, yönetime gelmesi halinde kulübü yeniden yapılandıracaklarını anlatırken, Futbol A.Ş.’nin başına getirmeyi planladıkları Ali Dürüst’ün iyi bir seçim olduğunu söyledi.

Öztürk, "Dürüst, Galatasaray’ın Avrupa Kupası’na uzandığı yolda büyük emek verdi. Ali Dürüst’ün Futbol A.Ş.’nin başına geçmesi ideal bir durumdu. Kendisiyle fazla uzun süre de bunu görüşmedik. ’Yapar mısın?’ dedik, ’Evet’ dedi. Bence çok çok iyi bir seçim oldu" şeklinde konuştu.

"ÜÇ ÜNLÜ FUTBOL ADAMI İLE ANLAŞTIK"

Adnan Öztürk, dünyaca ünlü spor adamları Peter Kenyon, Tomas Kurth ve Esteve Calzada ile sözleşme imzaladıklarını söyledi. Yönetime gelmeleri halinde içlerinden birinin kulübün CEO’su olacağını dile getiren Öztürk, bu isimlerin alacakları ücretlerin de çok fazla olmayacağını ima etti.

"GALATASARAY KİMSEYLE KAVGA ETMEZ"

Başkan adayı Adnan Öztürk, Galatasaray’ın diğer kurumlarla kavga etmemesi gerektiğini vurgulayarak, "Galatasaray kurumlarla kavga etmez. İşbirliği yapar, bunu da son derece saygın şekilde yapar. Galatasaray kimsenin hakkını yemez, ama hakkını da yedirmez" dedi.

DERBİYİ LOCADAN İZLEYECEK

Başkan seçilmesi halinde, seçimden 1 gün sonra oynanacak Fenerbahçe derbisinde Şeref Tribünü’nde oturmayacağını dile getirin Öztürk, "Çünkü mazbatamı almamış olacağım. Yine eskisi gibi locamda maçı izleyeceğim. Ancak seyircisiz oynama cezası alırsak, başkan olma özelliğimi kullanabilirim" şeklinde konuştu.

Öte yandan toplantıya, Adnan Öztürk’ün yönetim kurulu aday listesine alacağı Hayri Kozak, Reşit Sinanlı, Mehmet Cibara ve Candemir Berkman gibi isimler de katıldı. 2

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mostafa Mohamed koronavirüse yakalandığını duyurdu